Šilumos kainų augimą stabdyti padės ūkininkai?

2021-09-13

2021 m. rugsėjo 11 d. Šiaulių krašto informacija.

Stipriai brangstant biokurui, bendrovė „Radviliškio šiluma“ bando ieškoti kelių, kaip pristabdyti šį procesą. Apie tai praneša Radviliškio rajono savivaldybė.

Dar prieš kelerius metus rajono ūkininkams buvo pasiūlyta žiemos metu gaminti biokurą, tačiau idėja nebuvo įgyvendinta. Šiandien, kai biokuras brangsta drastiškai, vėl sugrįžta prie idėjos biokuro mažesnėmis kainomis įsigyti iš ūkininkų.

Mero pavaduotojo Vytauto Krikščiūno iniciatyva praėjusią savaitę „Radviliškio šilumoje“ įvyko susitikimas su įmonės vadovu Pranu Mickaičiu, ūkininkų atstovais Sigitu Krivicku ir Renatu Lemežiu.

Buvo aptartos galimybės gaminti ir parduoti biokurą mažesnėmis nei „Baltpool“ biržos kainomis. Daug klausimų kilo diskusijos metu dėl gana sudėtingų pardavimų sąlygų, dėl galimybės dalyvauti biržoje.

Klausimas nebuvo išgvildentas iki galo, nes ūkininkams reikalingos investicijos į biokuro gamybą, bet reikia išlaikyti žemesnę jo kainą biržoje.

Anot Radviliškio rajono savivaldybės, jei bent nedidelė dalis biokuro būtų įsigyjama pigiau, atsirastų galimybė šildymo kainą mažinti.