Slapukais vadinami informacijos elementai, perkeliami iš interneto svetainės į jūsų kompiuterio standųjį diską. Tai nedideli informacijos failai, kurie leidžia interneto svetainėms išsaugoti ir vėl pasiekti informaciją apie naudotojo naršymo įpročius. Slapukus naudoja dauguma interneto svetainių, nes jie yra viena iš daugybės priemonių, kurios padeda pritaikyti interneto turinį prie naudotojų poreikių. Slapukai leidžia interneto svetainėms teikti prie naudotojų poreikių pritaikytas paslaugas (pavyzdžiui, įsimenant prisijungimo duomenis, išlaikant pirkinius pirkinių krepšelyje arba rodant tik konkretų naudotoją dominantį turinį).
„Dažnio keitiklių darbas elektros tinkle: režimai, harmonikos, parinkimas projektuojant“
Data
19 lapkričio, 2015Organizatorius
MB Energy AdviceVieta
Kaunas, LietuvaMokymų programa yra suderinta su Lietuvos Respublikos aplinkos ministerija.
Mokymai skirti elektros energetikos ir automatikos inžinieriams, atliekantiems eksploatavimo, projektavimo ar derinimo darbus.
Mokymu metu dalyviai susipažins su dažnio keitiklių, minkšto paleidimo įrenginių specifikacijomis, darbo režimais tinkle ir su elektros varikliais. Išmoks parinkti pavaras su dažnio keitikliais ir minkšto paleidimo įrenginiais, parinkti tinkamas relinės apsaugos ir automatikos nuostatas. Gebės įvertinti dažnio keitiklių ir minkšto paleidimo įrenginių įtaką tinklui, o taip pat parinkti harmonikų aktyviuosius ir pasyviuosius filtrus.
Diskutuosime apie atvejus, kuriuose filtravimo įtaisai nėra būtini, o taip pat atvejus, kuriuose filtravimo įtaisai būtini. Mokymų metu dalyviai išmoks įvertinti kondensatorių baterijos darbo režimus su dažnio keitikliais ir minkšto paleidimo įrenginiais.
Teoriniai užsiėmimai
• Elektros variklių parinkimas ir darbas su dažnio keitikliais;
• Minkšto paleidimo įrengimai ir darbas su elektros varikliais;
• Reaktyviosios galios kompensavimas;
• Dažnio keitiklių specifikacija;
• Harmonikų įtaka tinklo elementams;
• Harmonikų filtravimas. Aktyviniai, pasyviniai filtrai;
• Dažnio keitiklių skirtingų gamintojų palyginimas;
• Relinės apsaugos ir automatikos koordinavimas;
• Elektros energijos kokybė ir nuostoliai <1 kV;
• Įžeminimas (darbas su Dažnio keitikliais), ekranavimas ir žaibosauga;
• Elektromagnetis suderinamumas (tinklo posistemės TN-S, TN-C ir dažnio keitiklių prijungimas).
Praktiniai užsiėmimai
• Elektros variklių ir dažnio keitiklių parinkimas;
• Minkšto paleidimo įrenginių darbo režimų įvertinimas;
• Harmonikų filtrai ir reaktyviosios galios kompensavimas.
• Praktiniai skaičiavimai atliekami sprendžiant uždavinius įprastiniu būdu, kuomet peteikiamos formulės bei atliekant skaičiavimus su šiuolaikine programine įranga EA-PSM.
Išsamesnę informaciją apie šiuos mokymus rasite http://www.energyadvice.lt/atvirieji-mokymai/
Kiti renginiai

Geteborgas, Švedija
Lietuvos, Latvijos ir Estijos šilumos asociacijų atstovai lankėsi Švedijoje: aptartos bendradarbiavimo galimybės
Š.m. kovo 8-9 d. Lietuvos, Latvijos ir Estijos šilumos teikėjų asociacijų atstovai lankėsi Švedijos mokslinių tyrimų institute RISE, Geteborge. Susitikimo metu pasidalinta kiekvienos šalies aktualijomis CŠT sektoriuje, planuojamais vystyti projektais, iššūkiais ir problemomis.
LR Seimo Konstitucijos salė
Konferencija „Kuo šildysimės ateinantį šildymo sezoną ir ateityje“
2023 m. balandžio 14 d. (penktadienį), 10 val. Seimo Konstitucijos salėje svetainė www.miskininkas.eu kartu su Seimo Valstybės valdymo ir savivaldybių komiteto pirmininku Ričardu Juška bei Aplinkos apsaugos komiteto nariu Romualdu Vaitkumi kviečia į konferenciją „Kuo šildysimės ateinantį šildymo sezoną ir ateityje“.

LR aplinkos ministerija (Jakšto g. 4, Vilnius) ir vaizdo transliacija
Vyks Lietuvos perėjimo prie žiedinės ekonomikos iki 2035 m. gairių projekto ir SPAV ataskaitos pristatymas
2023 m. kovo 27 d. vyks Aplinkos ministerijos parengto Lietuvos perėjimo prie žiedinės ekonomikos iki 2035 m. gairių projekto ir jo strateginio pasekmių aplinkai vertinimo (SPAV) ataskaitos viešas pristatymas.