Energijos išteklių biržos BALTPOOL parengta BIOKURO BIRŽOS 2018 M. RUGSĖJO APŽVALGA

2018-10-11

Iki spalio 2 d., kai baigėsi prekyba pusmetiniais sandoriais šildymo laikotarpiui, iš viso ilgalaikiais sandoriais buvo parduota 62,6 tūkst. tne biokuro, t. y. 2 kartus daugiau nei rugpjūtį (30,1 tūkst.). Ateinančiam šildymo sezonui ilgalaikiais sandoriais perkamo biokuro vidutinė kaina (237,49 Eur/tne) buvo 31 proc. didesnė, lyginant ją su praėjusio šildymo sezono vidutine tiekimo kaina (180,98 Eur/tne).

Šį mėnesį, 32 proc. pardavėjų teiktų pardavimo pavedimų buvo rezultatyvūs sudarant ilgalaikio tiekimo sutartis. Palyginimui, rugpjūtį rezultatyvių pavedimų buvo realizuota tik 18 proc., nors šilumos gamintojai bandė pirkti 34 % daugiau nei rugsėjį. Įtakos turėjo aktyviai pavedimus teikę ir sandorius sudarę Latvijos pardavėjai. Lyginant su rugpjūčio mėn., Latvijos pardavėjų teiktų pavedimų kiekis buvo 4 kartus didesnis, iš jų net 55 proc. buvo realizuoti sudarant ilgalaikio tiekimo sutartis. Šiaulių bei Klaipėdos apskrityse Latvijos pardavėjai užėmė penktadalį (beveik 20 proc.) rinkos, o vertinant visos šalies mastu – beveik 10 proc. bendro per rugsėjo mėnesį ilgalaikiais sandoriais įsigyto biokuro kiekio ateinančiam šildymo sezonui. Nuo biržos veiklos pradžios, tai aktyviausias kaimynų įsitraukimas į biokuro prekybą.

Šilumos gamintojai išankstiniais ilgalaikiais sandoriais įsigijo 39,3 proc. (116,4 tūkst. tne), lyginant jį su praėjusio šildymo sezono metu šilumos gamintojams patiektu biokuro kiekiu (beveik 297 tūkst. tne).

Energijos išteklių biržos BALTPOOL parengta BIOKURO BIRŽOS 2018 M. RUGSĖJO APŽVALGA

Šią informaciją taip pat rasite Energijos išteklių biržos BALTPOOL internetinėje svetainėje www.baltpool.eu/lt

 

 

 

Kitos naujienos