Valstybinės kainų ir energetikos kontrolės komisijos 2018 m. spalio 8 d. pranešimas „ŠILUMA BENDROSIOMS REIKMĖMS: KODĖL UŽ JĄ PRIVALO MOKĖTI VISI NAMO GYVENTOJAI?”

2018-10-08

Komisijai pateiktame prašyme vartotojas nurodė, kad nesutinka su AB „Kauno energija" pateiktais mokėjimais už pastate suvartotą šilumą bendrosioms reikmėms, nes jam priklausantis butas yra teisėtai atjungtas nuo centralizuotos šildymo sistemos. Vartotojas šildosi dujomis ir prašo anuliuoti pateiktus mokėjimus už šilumą bendrosioms reikmėms nuo 2017 m. liepos mėn. iki 2018 m. liepos mėn.

Komisija, išnagrinėjusi faktines ginčo aplinkybes, nepritarė vartotojo reikalavimams. Nepaisant to, kad gyventojo butas yra atjungtas nuo centralizuotos šildymo sistemos, pastate yra įrengta šildymo ir karšto vandens tiekimo sistema, rūsyje yra šilumos punktas, laiptinėse – šildymo prietaisai, todėl visi gyventojai, proporcingai jų turimo būsto plotui, turi vienodai prisidėti prie pastato išlaikymo – šiuo atveju apmokėti už šilumą bendrosioms reikmėms.

Šį pranešimą taip pat rasite VKEKK interneto svetainėje www.regula.lt, tiesioginė nuoroda https://www.regula.lt/Puslapiai/naujienos/2018-metai/2018-spalis/2018-10-08/siluma-bendrosioms-reikmems-kodel-uz-ja-privalo-moketi-visi-namo-gyventojai-.aspx