UAB „Vilniaus energija” pranešimas spaudai „Žodinį valstybės institucijų leidimą gavusi „Vilniaus energija“ pakvietė dujų tiekėjus į tiesiogines derybas”

2015-02-05

„Jau rytoj bus pradėtos derybos, tą pačią dieną tikimės sulaukti pasiūlymų, o kitos savaitės pradžioje paskelbti laimėtoją, pasiūliusį geriausią kainą. Daug vilčių dedame į valstybinę įmonę „Lietuvos dujų tiekimas", kuri turi prievolę grąžinti Vilniaus šilumos vartotojams priklausančią permoką už dujas ir šiuo metu gali pasiūlyti mažiausią dujų kainą rinkoje ", – teigė „Vilniaus energijos" prezidentas Linas Samuolis.

Bendrovė tikisi, kad Vilniuje nepasikartos istorija, nutikusi Panevėžyje ir Šiauliuose, kur „Lietuvos dujų tiekimas" pralaimėjo dujų tiekimo konkursus ir negrąžino permokų šilumos vartotojams. „Mažesnės šilumos kainos Vilniuje apimtys tiesiogiai priklausys nuo dujų tiekėjo pasiūlymo, nors įtaka šilumos tarifui ir nebus didelė", – sakė L. Samuolis.

Siūlomų dujų kainų skirtumai negali žymiai paveikti šilumos tarifo Vilniuje, nes pagal ilgalaikę sutartį „Vilniaus energijai" leidžiama įsigyti tik apie 35 procentus per metus reikalingų dujų. Įstatymais numatyta, kad kitą dalį gamtinių dujų bendrovė privalo pirkti iš SGD terminalo.

„Vilniaus energija" į derybas dujų tiekėjus pakvietė nelaukdama atsakingų valstybinių institucijų raštiško leidimo tęsti dar 2014 m. gruodžio 1 d. dieną paskelbto dujų įsigijimo 2015 metams konkurso procesą.

„Pastarosiomis dienomis iš atsakingų pareigūnų daug kartų išgirdome viešai išsakytą įpareigojimą tęsti konkursą. Pasitikėdami valstybinėmis institucijomis, pradedame derybas ir laukiame oficialaus raštiško šio proceso patvirtinimo tiek iš VKEKK komisijos, tiek iš Energetikos ministerijos, tiek iš Viešųjų pirkimų tarnybos", – teigė L. Samuolis.

Pranešimas spaudai "Žodinį valstybės institucijų leidimą gavusi „Vilniaus energija“ pakvietė dujų tiekėjus į tiesiogines derybas"

Daugiau informacijos:
Nerijus Mikalajūnas,
„Vilniaus energijos" atstovas spaudai,
+ 370 685 20513,
nmikalajunas@dalkia.lt