Vilniaus energijos komentaras dėl dujų permokos

2015-02-04

Reali problema – „Lietuvos dujų tiekimas" visais įmanomais būdais siekia negrąžinti 19 mln. eurų permokos, kurią Vilniaus šilumos vartotojai permokėjo už dujas 2013 metais ir 2014-ųjų sausio-balandžio mėnesiais.

„Vilniaus energija" dar 2014 metų gruodžio 1 dieną raštu kreipėsi į UAB „Lietuvos dujų tiekimas", AB „Lietuvos dujos" ir Valstybinę kainų ir energetikos kontrolės komisiją. Čia nurodėme, kad „Lietuvos dujų tiekimo" pasiūlyti VKEKK komisijos pritarimui sprendiniai dėl taikomos gamtinių dujų kainodaros nebuitiniams vartotojams neužtikrina „Lietuvos dujų" iš „Gazprom" atgautos dujų kainos permokos sugrąžinimo už dujas permokėjusiai „Vilniaus energijai".

Neatgavę sumokėtos dujų kainos permokos, negalėtume sumažėjusių sąnaudų dalimi sumažinti VKEKK komisijos nustatomų šilumos kainų vilniečiams. Tai pažeistų tiek „Vilniaus energijos", tiek ir šimtų tūkstančių šilumos vartotojų teises ir viešąjį interesą, ir reikštų nepagrįstą „Lietuvos dujų tiekimo" praturtėjimą.

Būtent todėl raštu pareikalavome visą 2013 m. sausio – 2014 balandžio mėnesiais „Lietuvos dujoms" permokėtą pinigų sumą, 19 mln. eurų, už tiektas per brangias gamtines dujas grąžinti „Vilniaus energijai".

Tuo pačiu raštu nurodėme, kad įsipareigojame nedelsiant kreiptis į VKEKK komisiją, kad visa „Lietuvos dujų" ir „Lietuvos dujų tiekimo" grąžinta dujų kainos permokos suma būtų perskaičiuotos ir sumažintos „Vilniaus energijai" nustatytos šilumos kainos – permokos būtų nedelsiant grąžintos vilniečiams.

Energetikos ministro kaltinimai neturi nieko bendro su realybe ir visos šiame viešame procese dalyvaujančios šalys tai puikiai žino.

Verta pridurti, kad „Lietuvos dujų tiekimas" vengia grąžinti permokas ne tik vilniečiams, bet ir kitų miestų šilumos vartotojams. Valstybinės įmonės pasirinkta taktika – pralaimėti dujų tiekimo konkursuose, nors „Lietuvos dujų tiekimas" turi išskirtines sąlygas ir gali pasiūlyti pačią geriausią dujų kainą. Konkursus pralaiminti įmonė netiekia dujų, o tuo pačiu ir negrąžina permokų už dujas.

Dujoms, kuriomis „Lietuvos dujų tiekimas" prekiauja biržoje, valstybinė įmonė pati sau susikūrė taisyklę netaikyti nuolaidos. Taigi, ir per biržą vartotojams nesiūlomos dujos sąžininga kaina.

Tokios politikos rezultatas – šilumos vartotojų permokos už dujas lieka „Lietuvos dujų tiekimo" kišenėje.

UAB  UAB "Vilniaus energija" 2015-02-04 raštas Vilniaus energijos raštas "Dėl tikrovės neatitinkančios informacijos paneigimo" išsiųstas Valstybės institucijoms. (590.48 KB)

Daugiau informacijos:
Nerijus Mikalajūnas,
„Vilniaus energijos" atstovas spaudai,
+ 370 685 20513,
nmikalajunas@dalkia.lt

 

 

Kitos naujienos