„Vilniaus energija“: dujų įsigijimą palankiausia kaina stabdo vangiai veikiančios valstybinės institucijos, kreipsis į Konkurencijos tarybą

2015-02-03

„Siekdami palankiausių kainų šilumos vartotojams, dėjome visas pastangas, kad dujų įsigijimo konkursas įvyktų kaip galima anksčiau, o dujos būtų perkamos pačia mažiausia kaina. Deja, vangus valstybinių institucijų darbas neleidžia mums iki šiol užbaigti konkurso", – teigė „Vilniaus energijos" prezidentas Linas Samuolis.

„Vilniaus energija" dar 2014 m. gruodžio 1 d. dieną paskelbė gamtinių dujų įsigijimo konkursą 2015 metams. Deja, konkurse dalyvavusių tiekėjų pateiktos kainos neatitiko Vyriausybės nutarimu priimtų „Įmonių, veikiančių energetikos srityje, energijos ar kuro, kurių reikia elektros ir šilumos energijai gaminti pirkimų taisyklių" nuostatų.

„Vilniaus energija" yra valstybės reguliuojama šilumos tiekimo įmonė, kuri privalo vadovautis oficialiais valstybės institucijų nurodymais", – sakė L. Samuolis.

Bendrovė daug kartų įvairiais būdais kreipėsi į atsakingas institucijas su prašymu išaiškinti, kaip privalo spręsti susidariusią situaciją: ar konkursą tęsti, ar nutraukti.

Energetikos ministerija tik šių metų sausio 27 d. pateikė savo išaiškinimą, kaip reikėtų palyginti pateiktas kainų formules ir biržos kainas.

Sausio 29 dieną bendrovė raštu pakartotinai kreipėsi į Viešųjų pirkimų tarnybą (VPT) su prašymu išaiškinti, ar „Vilniaus energija" gali tęsti dar 2014 m. gruodžio 1 d. pradėto konkurso procedūras. Leidimo tęsti viešąjį pirkimą bendrovė laukia iki šiol.

„Deja, atsakymo į prašymą negavome. Stebina dar vienas faktas. Kodėl valstybinis „Lietuvos dujų tiekimas" biržoje Vilniaus šilumos ūkiui siūlo žymiai aukštesnę dujų kainą nei galėtų pasiūlyti?", – klausė L. Samuolis.

Anot jo, labai gaila, kad „Vilniaus energija" negali atskleisti dujų kainų, kurias „Lietuvos dujų tiekimas" ir kiti tiekėjai pasiūlė konkursui. „Kainas paviešinsime, kai leis įstatymai. Ši informacija parodys negeranorišką valstybės kontroliuojamos bendrovės nusiteikimą ir bandymą dujas parduoti kuo brangiau. Mūsų žiniomis, Panevėžio ir Šiaulių miestams dujų tiekėjai siūlė žymiai mažesnes kainas", – sakė L. Samuolis.

Anot jo, labai panašios ir aukštos dujų tiekėjų kainos „Vilniaus energijai" verčia įtarti galimą kartelinį susitarimą tarp tiekėjų ir diskriminacinį „Lietuvos dujų tiekimo" požiūrį į pirkėjus. „Svarstome galimybę kreiptis į Konkurencijos tarybą", – teigė L. Samuolis.

Su šiuo viešuoju pirkimu susijusių įvykių chronologija ir susirašinėjimo su Valstybės institucijomis kopijos Su šiuo viešuoju pirkimu susijusių įvykių chronologija ir susirašinėjimo su Valstybės institucijomis kopijos (3.16 MB)

Daugiau informacijos:
Nerijus Mikalajūnas,
„Vilniaus energijos" atstovas spaudai,
+ 370 685 20513,
nmikalajunas@dalkia.lt

Kitos naujienos