Elektrėnų savivaldybėje spartėja daugiabučių namų renovacija

2022-09-27

Artėjant naujam šildymo sezonui kiekvienam gyventojui aktualu žinoti, kiek reikės mokėti už šildymą, elektrą, dujas. Brangstant energetiniams ištekliams, didės ir mokesčiai. Viena iš alternatyvų gyventi šilčiau ir mokėti mažiau yra daugiabučių namų atnaujinimas. Energetinių resursų, statybinių medžiagų, ku­ro kainų augimas turi įtakos ir daugiabučių namų renovacijos išlaidų didėjimui. Šiuo metu intensyvėja daugiabučių atnaujinimo eiga. Bendrovė stengiasi spartinti daugiabučių namų renovaciją, pravesti kuo daugiau susirinkimų su gyventojais, pateikti jiems būtiną informaciją, skelbti darbų rangos konkursus.

Bendrovė sėkmingai vykdo ir liftų atnaujinimą daugiabučiuose Elektrėnų mieste. Nuo 2008 metų iki 2032 metų buvo planuota pakeisti 30 vnt. liftų naujais. Iki šiol dauguma liftų yra jau atnaujinti. 2022 metais pakeisti naujais dar 3 liftai: Pergalės g. 25, 9 ir Šarkinės g. 13, kurių rangos darbų pirkimo vertė sudaro 112 002 Eur su PVM. Planuojamas dar vieno lifto pirkimas Pergalės g. 45, kadangi įvertinus jo techninę būklę, ji yra prasta, liftas nesaugus, todėl rengiamos techninės sąlygos viešo konkurso paskelbimui. Iki 2024 metų pabaigos bendrovė planuoja pakeisti likusius senus 4 liftus. Bendrovė, kaip administratorius, sėkmingai ir anksčiau nu­matyto laiko įvykdys planuotų daugiabučių namų liftų atnaujini­mo darbus. Vykdant viešuosius pir­kimus, bendrovei pavyko gerokai pigiau nupirkti liftų įsigijimo ir jų sumontavimo darbus. Todėl nu­matytas 2032 metais visų liftų atnaujinimas bus įvykdytas jau po kelerių metų, gerokai anksčiau negu buvo planuota. Bendrovė bus viena pirmųjų respublikoje, kuri sėkmingai įgyvendins pasenusių liftų pakeitimą naujais.

Iki šios dienos Elektrėnų savi­valdybėje visiškai atnaujinta 30 dau­giabučių namų: Elektrėnų mieste – 22 namai ir Vievio mieste – 8 namai. Užbaigti rangos darbai dar 3 daugiabučiuose namuose, formuo­jami pridavimai Valstybinei statybos inspekcijai. Šiuo metu vykdomi namų atnaujinimo (modernizavimo) rangos darbai Elektrėnų mieste 5 daugiabučiuose ir Vievio mieste 4 daugiabučiuose. Džiugu, kad intensyvėja daugiabučių namų atnaujinimas. Rangos darbai nupirk­ti ir sudaromos sutartys dėl 9 dau­giabučių namų atnaujinimo: 1 namo – Elektrėnų ir 8 namų – Vievio miestuose. Dabar renovacijos procese yra 24 daugiabučiai namai, kuriems perkami rangos darbai: Elektrėnų mieste – 17 vnt. ir Vievio mieste – 7 vnt. Taip pat Elektrėnų savivaldybės 27 daugiabučių namų gyventojai yra jau seniau pateikę prašymus ir laukia paraiškų teikimo daugiabučių namų atnaujinimui: Elektrėnų mieste – 15 ir Vievio mieste – 12 namų. Jei pavyktų sėkmingai įgyvendinti visus gautus gyventojų prašymus, tai netolimoje ateityje turėsime 102 atnaujintus daugiabučius.

Šaltinis: https://www.kronika.lt/elektrenu-savivaldybeje-sparteja-daugiabuciu-namu-renovacija/