Ekspertas išvardijo priemones, kuriomis namuose sulaikysite šilumą: padėti gali net užuolaidos

2022-09-27

Šaltieji metų mėnesiai – ne už kalnų, todėl jau dabar metas pradėti galvoti apie kitą mėnesį prasidėsiantį šildymo sezoną. Šiemet šalies gyventojai nerimauja dėl būsimo šildymo išlaidų padidėjimo, susijusio su sparčia infliacija ir kitomis priežastimis. Kai energijos išteklių kainos nesustodamos kyla, svarbu ieškoti sprendimų, kaip kuo efektyviau naudotis šildymu itin neploninant piniginės.

„Gyventojai, kurie savo namus šildo malkomis, granulėmis, dujomis ar naudoja kitas individualiai reguliuojamas sistemas, gali patys reguliuoti šilumos lygį namuose. Nors gali atrodyti, kad butų savininkai, kurių būstuose įrengtas centrinis šildymas, šaltaisiais metų mėnesiais turi ribotas galimybes kontroliuoti sąskaitą už šildymą, vis dėlto tai nėra neįmanoma“, – pranešime žiniasklaidai sako draudimo bendrovės „Gjensidige“ Žalų departamento vadovė Baltijos šalims Viktorija Katilienė.

Pasak draudikės, numatytas šildymo kainų augimas ne vienam gyventojui kelia galvos skausmą, ypač nerimauja savininkai tų butų, kurių gyvenamosios patalpos šildomos naudojant centrinį šildymą, o sumontuoti šildymo radiatoriai neturi mechaninio vožtuvo termostato. „Viena rekomendacijų daugiabučių namų valdytojams ar patiems butų savininkams – imtis iniciatyvos ir pasirūpinti, kad šildymo temperatūra būtų sumažinta šilumos mazge. Sumažinus temperatūrą bent vienu laipsniu sutaupoma apie penkis procentus šildymo išlaidų, ilgainiui tai leidžia daug sutaupyti. Svarbu prisiminti, kad pirmiausia reikia galvoti apie savo sveikatą ir savijautą, todėl negalima nustatyti per žemos temperatūros“, – kalba V. Katilienė.

„Sugaudyti“ kelis laipsnius galima patiems Nepriklausomai nuo būsto tipo, pasak „PortalPRO“ paslaugų vadovo Manto Vasiliausko, svarbu pasirūpinti, kad jis būtų apšiltintas, nebūtų nereikalingų tarpų, pro kuriuos pasišalina šiltas oras. „Patikrinkite, ar pro langų rėmus nepatenka šalto oro. Tokia problema dažniausiai pasitaiko namuose su senais mediniais rėmais. Pabandykite uždengti tarpus sandarinimo guma, įklijuodami ją lango rėmo viduje, jei reikia – ir ant stiklo“, – kalba M. Vasiliauskas.

Jo teigimu, durys taip pat gali turėti įtakos kambario temperatūrai. „Kaip ir languose, duryse taip pat gali būti tarpas, kurį reikia uždengti. Durų apačią galima uždengti kilimu, kuris sustabdys oro srautą. Taip pat patikrinkite durų kraštus. Jei jaučiate, kad pro juos pučia, tarpams apdoroti tinka jau minėta sandarinimo guma“, – sako specialistas.

Langams ir grindims – ypatingas dėmesys Dažnai šilumos nuostolius, pasak M. Vasiliausko, gali pastebėti ir namų su sena medine grindų danga savininkai. „Ilgainiui tokio tipo grindų lentų sandūrose dažnai susidaro įtrūkimai, kuriuos dažniausiai sukelia drėgmės pokyčiai namuose, priklausomai nuo sezono ir temperatūros bute. Šiuos tarpus taip pat rekomenduojama užpildyti, taip išlaikant šilumą patalpoje. Tam geriau naudoti plastišką glaistą, kuris nelūžinėja ir nesudaro negražių įtrūkių, kartu stabdo šilumos praradimą. Tačiau tarpų poveikį galima gana paprastai ir greitai pašalinti uždengus įtrūkius kilimu“, – pataria specialistas.

Šaltinis: https://www.delfi.lt/bustas/statyba/ekspertas-isvardijo-priemones-kuriomis-namuose-sulaikysite-siluma-padeti-gali-net-uzuolaidos.d?id=91289891