ARTŪRAS VISOCKAS: VISŲ MERŲ TIKSLAS YRA PAKEISTI ŠILUMOS ŪKIO ĮSTATYMĄ ŽMONIŲ NAUDAI

2020-01-09

Miestonaujienos.lt 2020-01-08, BNS Spaudos Centras

Šiaulių meras tikisi, kad atsiras galimybė ištaisyti Šilumos ūkio įstatymo klaidas, kurios ilgainiui gali lemti brangesnę šilumos kainą ir privesti prie sunkiai ištaisomų pasekmių. Šiaulių miestas labai sunkioje kovoje už mažesnę paslaugos kainą išdrįso eiti savo keliu ir įrodyti, kad savivalda geba siekti geresnio rezultato negu privatus kapitalas.

Buvo svarbu ne tik išsaugoti žmonių sukurtą turtą, bet ir garantuoti kokybišką viešąją paslaugą nesiekiant pelno. Tačiau ekonomiškai ir šiuolaikiškai tvarkyti daugiabučių namų šilumos punktus sutrukdė dar 2011 metais priimtos Šilumos ūkio įstatymo pataisos.

„Turim išnaudoti visas galimybes, kad būtų ištaisytos 2011 metais padarytos logikos ir teisės klaidos. Pasiekti, kad viešas šildymo paslaugas būtų galima teikti kokybiškai ir už mažiausią įmanomą kainą, dar trukdo tai, jog įstatymas neapibrėžtoje situacijoje paliko daugiabučių namų šilumos punktų priežiūrą. Dauguma šilumos punktų priklauso šilumą tiekiančiai bendrovei „Šiaulių energija“, tačiau įstatymas formaliai draudžia mūsų įmonei turėti išlaidų, susijusių su tų punktų priežiūra, jau nekalbant apie jų modernizavimą. Mes radome būdą būtinuosius priežiūros darbus atlikti pelno sąskaita, bet tai nėra normali ir efektyvi praktika. Taip pat nėra garantijos, kad miesto įmonė visais atvejais veiks pelningai, kitų savivaldybių šilumos tiekėjų situacija jau dabar nėra tokia gera. O čia kalbame apie prievolę užtikrinti stabilų viešosios paslaugos teikimą dešimtmečiais į ateitį. Ir toliau negalėdami oficialiai sukaupti modernizavimui reikalingų išteklių, šilumos vartotojus įstumsime į situaciją, kurios padariniai sunkiai prognozuojami“, – komentavo Šiaulių meras.

Artūras Visockas kartu su Lietuvos savivaldybių asociacija ir Lietuvos šilumos tiekėjų asociacija kreipėsi į Seimą ir Vyriausybę, prašydamas įstatymo programuojamų pasekmių neužkrauti savivaldoms ir šilumos vartotojams.

Šiaulių miesto savivaldybę pasiekusiame energetikos viceministro pasirašytame rašte konstatuojama, kad ministerijos specialistai nuolat analizuoja Šilumos ūkio įstatymo nuostatas ir vertina visus konstruktyvius pasiūlymus.

„Tuo pačiu informuojame, kad šilumos ūkio teisinės bazės tobulinimo klausimas buvo svarstomas Šilumos tarybos 2019 m. lapkričio 26 dienos posėdyje, kurio metu buvo priimtas sprendimas prašyti Šilumos tarybos narių peržiūrėti Šilumos ūkio įstatymo nuostatas, siekiant užtikrinti tvarią šilumos ūkio plėtrą, įvertinus kintančią šilumos ūkio sektoriaus aplinką numatyti galimai keistinas Šilumos ūkio įstatymo nuostatas ir pateikti konkrečius pasiūlymus dėl Šilumos ūkio įstatymo nuostatų tobulinimo Šilumos tarybai. Įvertinant tai, ir Jūsų pateikti pasiūlymai dėl šilumos punktų problematikos sprendimų galėtų būti svarstomi bendru paketu su kitais gautais pasiūlymais tobulinant Šilumos ūkio įstatymo nuostatas“, –  teigiama Energetikos ministerijos rašte.

Pridedama:
Šiaulių miesto savivaldybės mero raštas
Lietuvos šilumos tiekėjų asociacijos raštas
Energetikos ministerijos raštas (atsakymas)

Straipsnis publikuotas www.miestonaujienos.lt, tiesioginė nuoroda https://miestonaujienos.lt/arturas-visockas-visu-meru-tikslas-yra-pakeisti-silumos-ukio-istatyma-zmoniu-naudai/.