AB „Kauno energija“ 2020-01-08 pranešimas „DĖL ŠILUMOS SUVARTOJIMO A. JUOZAPAVIČIAUS G. 48A, KAUNE”

2020-01-08

Žiniasklaidoje pasirodžius netiksliai informacijai apie neadekvačiai dideles sąskaitas už suvartotą šilumą Kauno A. Juozapavičiaus g. 48A name, šilumą tiekianti bendrovė „Kauno energija“ laiko savo pareiga šią informaciją patikslinti.

Interviu dienraščiui „Kauno diena“ pastatą administruojančios bendrovės „Būsto valda“ Renovacijos padalinio vadybininkas Mindaugas Ramelis teigė, kad jo bendrovės turimomis žiniomis, „buvo sugedęs skaitiklis. Akivaizdu, kad neadekvatus suvartotos šilumos energijos kiekis priskaičiuotas dėl skaitiklio klaidos.“ Panašią mintį išsakė ir šios bendrovės atstovė, kalbėjusi LNK televizijos laidoje „KK2“. „Būsto valdos“ atstovo teigimu, „bet kuriuo atveju „Kauno energija“ mokėjimus už spalio mėnesį savininkams turėtų perskaičiuoti, atsižvelgdama į realius to laikotarpio rodmenis, nepriklausomai nuo to, kas kaltas dėl skaitiklio klaidos“.

Siekdama, kad nebūtų klaidinami vartotojai, šilumą tiekianti bendrovė „Kauno energija“ informuoja, kad šie UAB „Būsto valda“ atstovų teiginiai nėra tikslūs ir gali klaidinti vartotojus. Minėtas įvadinis šilumos skaitiklis buvo techniškai (metrologiškai) tvarkingas, nebuvo sugedęs, o jo išmatuoti suvartotos šilumos kiekiai yra teisingi. Tą patvirtina metrologinės patikros dokumentas, išduotas patikrinus skaitiklį iškart po nuėmimo. Pagal galiojančią vidaus tvarką kiekvienas šilumos skaitiklis, jį nuėmus, tikrinamas metrologiškai.

Maža to, skaitiklis buvo keičiamas ne „Kauno energijos“, o būtent šilumos punkto rekonstrukcijos darbus vykdžiusių asmenų prašymu ir iniciatyva. Pagal galiojančią tvarką, nuimtasis skaitiklis pakeistas kitu, taip pat metrologiškai patikrintu skaitikliu. Tačiau šilumos suvartojimas ir srautai normalizavosi ne dėl skaitiklio pakeitimo, kaip buvo teigta žiniasklaidoje, o dėl to, kad buvo tinkamai sureguliuoti šilumos punkto įrenginiai.

Dėl ko spalio pabaigoje – lapkričio pradžioje šiame name buvo fiksuojamas neadekvačiai didelis šilumos suvartojimas, galima tik spėlioti, tačiau tikimės, kad priežastis išsiaiškins Valstybinė energetikos reguliavimo taryba (VERT), į kurią bendrovės žiniomis, šio namo gyventojai jau kreipėsi.

AB „Kauno energija“ yra pasirengusi bendradarbiauti ir pateikti visus turimus dokumentus ir įrodymus, kad būtų išsiaiškinta tikroji šio nemalonaus incidento priežastis ir nustatytas tikrasis galimai padarytos žalos kaltininkas. Jis ir turėtų atlyginti gyventojams žalą, kai ji bus įvertinta.

Tiesioginė pranešimo nuoroda https://www.kaunoenergija.lt/naujienos/del-silumos-suvartojimo-a-juozapaviciaus-g-48a-kaune/