Slapukais vadinami informacijos elementai, perkeliami iš interneto svetainės į jūsų kompiuterio standųjį diską. Tai nedideli informacijos failai, kurie leidžia interneto svetainėms išsaugoti ir vėl pasiekti informaciją apie naudotojo naršymo įpročius. Slapukus naudoja dauguma interneto svetainių, nes jie yra viena iš daugybės priemonių, kurios padeda pritaikyti interneto turinį prie naudotojų poreikių. Slapukai leidžia interneto svetainėms teikti prie naudotojų poreikių pritaikytas paslaugas (pavyzdžiui, įsimenant prisijungimo duomenis, išlaikant pirkinius pirkinių krepšelyje arba rodant tik konkretų naudotoją dominantį turinį).
Tarptautinis Euroheat&Power šilumininkų kongresas 2021 metais vyks Vilniuje
Euroheat&Power paskelbė, kad 40-asis Europos šilumininkų kongresas 2021 metų gegužės 3-5 dienomis vyks Vilniuje!
Į šį kas dvejus metus vykstantį renginį susirenka daugiau kaip 400 atstovų iš įvairių Europos ir kitų pasaulio šalių, aptariamos pastarojo laikmečio problemos, aktualios išvystytą centralizuotą šilumos ir vėsumos tiekimą turinčioms šalims. Kongrese dalyvauja ne tik centralizuoto šilumos tiekimo bendrovių vadovai ar specialistai, bet ir Europos Komisijos, bei daugelio šalių valstybinių bei savivaldybių įstaigų aukšto lygio pareigūnai, mokslininkai, investuotojai, įrangos gamintojai. Renginio metu vyksta tarptautinė paroda, specialistų seminarai, susitikimai, diskusijos, gamybos įmonių pristatymai, techninės išvykos į objektus, įvairus visuomeniniai renginiai.
LŠTA kartu su Vilniaus miesto turizmo ir verslo plėtros agentūra „Go Vilnius“ teikė bendrą paraišką, siekdami, kad šis renginys būtų pirmą kartą suorganizuotas Lietuvos sostinėje. Š.m. lapkričio pabaigoje įkusioje finalinėje atrankoje didžiają balsų dauguma Vilnius nugalėjo Liublianos miestą.
LŠTA yra Euroheat&Power narė nuo 2001 metų. Ši tarptautinė organizacija atstovauja savo narių interesus Europos Komisijos ir Parlamento veikloje, rengia įvairius patirties apsikeitimo renginius, platina technines rekomendacijas įvairiems šilumos tiekimo aspektams ir kt. Lietuvos šilumos tiekėjai aktyviai dalyvauja Euroheat&Power veikloje ir stengiasi pritaikyti gerąją praktiką savo įmonėse.
Kitos naujienos

Vyriausybė pritarė Energetikos ministerijos pateiktiems siūlymams dėl veiklos organizavimo susiklosčius ekstremaliai energetikos padėčiai.

Aplinkos ministras patvirtino atnaujintą Planuojamos ūkinės veiklos poveikio aplinkai vertinimo tvarkos aprašą, kuriuo detalizuojama poveikio aplinkai vertinimo proceso eiga ir visuomenės dalyvavimo šiame procese reikalavimai.

Nuo šiol nepriklausomas mokslines konsultacijas nacionalinės klimato kaitos valdymo politikos formavimo, vertinimo ir įgyvendinimo klausimais Aplinkos ministerijai teiks Nacionalinis klimato kaitos komitetas. Komiteto pirmininku išrinktas dr. Arūnas Bukantis, Vilniaus universiteto Hidrologijos ir klimatologijos katedros profesorius.