REWARDHeat Conference: DECARBONISE HEAT

Data

15 birželio, 2022

Vieta

Helsingborgas, Švedija

Žematemperatūriniai CŠT tinklai – vienas pagrindinių sprendimų siekiant CO2 mažinimo tikslų šilumos ir vėsumos sektoriuje. Šia tematika  š.m. birželio 15–17 d. Helsingborge, Švedijoje vyks 3 dienų renginys, kurio metu numatomi net 4 techniniai vizitai ir konferencija.

Trumpai apie programą (išsami programa (spausti ČIA)):
Birželio 15 d.(trečiadienį) ekskursija į 2 objektus Helsingborge:
1) Helsingborgo CŠT įmonė (Öresundskraft): didelio galingumo atliekų deginimo kogeneracinė jėgainė ir atliekinės šilumos surinkimas iš pramonės įmonių. Ekskursija ir demonstracinė H22 miesto ekspozicija (Okean Port)
2) Naujai pastatytas H22 miestas: „Tornet“ demo (CŠT terminių gręžinių sezoninės saugyklos). Šiuolaikinė duomenų valdymo informacinė sistema, CŠT tinklų eksploatavimui ir išankstinio vamzdynų pakeitimo numatymui.

Pagrindinė konferencija „Decorbonize Heat“ prasidės birželio 16 d.(ketvirtadienis) viešbutyje Marina Plaza. Rytinės sesijos tematika – išmanūs CŠT tinklai („Smart DHC Networks“). Kaip suvaldyti milžiniškas investicijas į CŠT infrastruktūrą, bet kartu išsaugoti ir pagerinti esamą turtą? Kokios yra siūlomos galimybės derinant technologijas tarp sektorių, didėjant CŠT tinklų lankstumo ir atsparumo poreikiams? Bus pristatyti technologiniai sprendimai, remiantis geriausios Šiaurės šalių praktikos pavyzdžiais. Popietinėje sesijoje bus pristatyti tarptautiniai sėkmės pavyzdžiai (plyno lauko investicijos), diskutuojant kaip tokie projektai galėtų būti atkartoti kituose Europos miestuose. Tarptautiniai pavyzdžiai bus lyginami su itin konkurencinga Švedijos CŠT rinka, kur CŠT tinklų nuosavybės teisės skiriasi – kyla daug iššūkių dėl investicijų į naujus tinklus.

Birželio 17 d (penktadienį) 2 techniniai vizitai Lundo mieste (numatytas nemokamas transportavimas iš Helsingborgo į Lundą):
1) Brunnshög žemų parametrų CŠT tinklas, Kraftringeno perteklinės šilumos surinkimas iš ESS (European Spallation Source mokslinių tyrimų centro)
2) E.ON sukurtas „Medicon Village“ ecto-tinklas (ectogrid), valdantis atliekinės šilumos iš pastatų surinkimą ir tiekimą į CŠT tinklą (balansavimas)

Renginys organizuojamas tarptautinio ES projekto REWARDHeat rėmuose, bendradarbiaujant su BSAM projekto partneriais. REWARDHeat projektu ketinama žemos temperatūros CŠT tinklus paversti nauja turto klase, kad šiuolaikiniai miestų energetikos sprendimai taptų perspektyvia investavimo galimybe, taip padedant ES pasiekti klimato tikslus.

Renginys nemokamas (dalyviai patys susimoka tik už kelionės ir apgyvendinimo išlaidas).

Būtina išankstinė registracija: https://forms.gle/H13AmjEbdqTsjS1KA

Daugiau informacijos apie renginį: https://www.rewardheat.eu/en/News-%26-Events/REWARDHeat-Conference%3A-DECARBONISE-HEAT

Kiti renginiai