Slapukais vadinami informacijos elementai, perkeliami iš interneto svetainės į jūsų kompiuterio standųjį diską. Tai nedideli informacijos failai, kurie leidžia interneto svetainėms išsaugoti ir vėl pasiekti informaciją apie naudotojo naršymo įpročius. Slapukus naudoja dauguma interneto svetainių, nes jie yra viena iš daugybės priemonių, kurios padeda pritaikyti interneto turinį prie naudotojų poreikių. Slapukai leidžia interneto svetainėms teikti prie naudotojų poreikių pritaikytas paslaugas (pavyzdžiui, įsimenant prisijungimo duomenis, išlaikant pirkinius pirkinių krepšelyje arba rodant tik konkretų naudotoją dominantį turinį).
UAB „Anykščių šiluma“ naujos biokuro atidarymas
Data
16 spalio, 2015Organizatorius
UAB „Anykščių šiluma“Vieta
Lietuva
Apie įgyvendintą projektą.
„4 MW vandens šildymo katilo, naudojančio biokurą, ir 1 MW kondensacinio ekonomaizerio, sumontavimas ir prijungimas prie eksploatuojamų šilumos tinklų"
Projekto suma: 1,68 mln. Eur
Skirta ES parama: 0,84 mln. Eur
Statybos metai: 2014-2015
Projektui skirtas finansavimas pagal ES SF 2007-2013 m. priemonę VP3-3.4-ŪM-02-K „Atsinaujinančių energijos išteklių panaudojimas energijos gamybai".
Projekto tikslas – gaminti ir tiekti Anykščių miesto vartotojams iš biokuro (smulkintos medienos, pjuvenų, miško kirtimo atliekų ir kt.) pagamintą šilumą, pastatant ir prie Anykščių miesto šilumos tinklų prijungiant ir eksploatuojant šilumos gamintojo šilumos gamybos įrenginius, kurie tiektų ekonomišką, patikimą ir kokybišką šilumos energiją, mažinant iškastinio (gamtinių dujų) kuro naudojimą.
Projektas tiesiogiai atitinka Anykščių rajono savivaldybės šilumos specialųjį planą.
Projekto metu pastatytas naujas 4 MW biokuro vandens šildymo katilas su 1 MW galios konedensaciniu ekonomaizeriu esamoje įmonės bazės teritorijoje (UAB „Anykščių vynas" teritorijoje).
UAB „Anykščių šiluma" eksploatuoja 15 katilinių, iš kurių 7 katilinėse yra sumontuoti biokuro katilai viso 2,2 MW instaliuotos galios: Kavarsko (0,7 MW), Viešintų (0,32 MW), Troškūnų (0,25 MW), Kurklių (0,32 MW), Traupio (0,15 MW), Debeikių (0,25 MW), Raguvėlės (0,15 MW).
2014 m. iš biokuro pagamino apie 10,5 proc. šilumos. Didžioji dalis daugiau kaip 82 proc.buvo gaminama deginant gamtines dujas, kurios yra 3 kartus brangesnės už biokurą. Biokuro katilinės atsiradimas kurs naudą: pigins šilumą Anykščių miesto vartotojams, skatins regionų plėtrą kuriant naujas darbo vietas Lietuvos biokuro gamybos ir ruošimo pramonėje, prisidės prie strateginių Lietuvos energetikos tikslų įgyvendinimo.
Taigi, dabar bendra instaliuota biokuro katilų suminė galia su kond. ekonomaizeriais sieks apie 7,2 MW, ir tai 72 proc. padengs vidutinį iš CŠT tinklo pareikalaujamą galios poreikį šildymo sezono metu (10 MW).
Naujos biokuro katilinės atidarymo akimirkos |
||
|
|
![]() |
Renginio dalyviai buvo pakviesti į ekskursiją į Medžių lajų taką | ||
|
|
|
Kiti renginiai

Šiauliai
LŠTA technikos vadovų ir specialistų susitikimas
LŠTA kartu su AB „Šiaulių energija“ sausio 26 d. Šiauliuose organizavo šilumos tiekimo įmonių technikos vadovų ir specialistų darbinį pasitarimą tema „Šilumos gamybos aktualijos ir perspektyvos“. Į renginį atvyko apie 70 šilumos tiekimo įmonių atstovų. Bendrovės Šiaulių energija specialistai dalyvius supažindino su įmonės pagrindinėje jėgainėje eksploatuojamais įrenginiais, atkreipė dėmesį į inovatyvius sprendimus, įdiegtus įmonėje, dalykiškai ir atvirai pasidalijo eksploatacijos patirtimi

Online
Vokietijos asociacijos AGFW INFO DIENOS
Tema „Centralizuoto šilumos tiekimo plėtra ir transformacija – nuo plano iki veiksmų“. Pranešėjai iš Vokietijos ir Europos pristatys esamus ir būsimus CŠT sektoriaus pokyčius. Sektoriaus atstovai ir politikai turės galimybę padiskutuoti, pasikeisti nuomonėmis.