Slapukais vadinami informacijos elementai, perkeliami iš interneto svetainės į jūsų kompiuterio standųjį diską. Tai nedideli informacijos failai, kurie leidžia interneto svetainėms išsaugoti ir vėl pasiekti informaciją apie naudotojo naršymo įpročius. Slapukus naudoja dauguma interneto svetainių, nes jie yra viena iš daugybės priemonių, kurios padeda pritaikyti interneto turinį prie naudotojų poreikių. Slapukai leidžia interneto svetainėms teikti prie naudotojų poreikių pritaikytas paslaugas (pavyzdžiui, įsimenant prisijungimo duomenis, išlaikant pirkinius pirkinių krepšelyje arba rodant tik konkretų naudotoją dominantį turinį).
UAB „Anykščių šiluma“ naujos biokuro atidarymas
Data
16 spalio, 2015Organizatorius
UAB „Anykščių šiluma“Vieta
Lietuva
Apie įgyvendintą projektą.
„4 MW vandens šildymo katilo, naudojančio biokurą, ir 1 MW kondensacinio ekonomaizerio, sumontavimas ir prijungimas prie eksploatuojamų šilumos tinklų"
Projekto suma: 1,68 mln. Eur
Skirta ES parama: 0,84 mln. Eur
Statybos metai: 2014-2015
Projektui skirtas finansavimas pagal ES SF 2007-2013 m. priemonę VP3-3.4-ŪM-02-K „Atsinaujinančių energijos išteklių panaudojimas energijos gamybai".
Projekto tikslas – gaminti ir tiekti Anykščių miesto vartotojams iš biokuro (smulkintos medienos, pjuvenų, miško kirtimo atliekų ir kt.) pagamintą šilumą, pastatant ir prie Anykščių miesto šilumos tinklų prijungiant ir eksploatuojant šilumos gamintojo šilumos gamybos įrenginius, kurie tiektų ekonomišką, patikimą ir kokybišką šilumos energiją, mažinant iškastinio (gamtinių dujų) kuro naudojimą.
Projektas tiesiogiai atitinka Anykščių rajono savivaldybės šilumos specialųjį planą.
Projekto metu pastatytas naujas 4 MW biokuro vandens šildymo katilas su 1 MW galios konedensaciniu ekonomaizeriu esamoje įmonės bazės teritorijoje (UAB „Anykščių vynas" teritorijoje).
UAB „Anykščių šiluma" eksploatuoja 15 katilinių, iš kurių 7 katilinėse yra sumontuoti biokuro katilai viso 2,2 MW instaliuotos galios: Kavarsko (0,7 MW), Viešintų (0,32 MW), Troškūnų (0,25 MW), Kurklių (0,32 MW), Traupio (0,15 MW), Debeikių (0,25 MW), Raguvėlės (0,15 MW).
2014 m. iš biokuro pagamino apie 10,5 proc. šilumos. Didžioji dalis daugiau kaip 82 proc.buvo gaminama deginant gamtines dujas, kurios yra 3 kartus brangesnės už biokurą. Biokuro katilinės atsiradimas kurs naudą: pigins šilumą Anykščių miesto vartotojams, skatins regionų plėtrą kuriant naujas darbo vietas Lietuvos biokuro gamybos ir ruošimo pramonėje, prisidės prie strateginių Lietuvos energetikos tikslų įgyvendinimo.
Taigi, dabar bendra instaliuota biokuro katilų suminė galia su kond. ekonomaizeriais sieks apie 7,2 MW, ir tai 72 proc. padengs vidutinį iš CŠT tinklo pareikalaujamą galios poreikį šildymo sezono metu (10 MW).
Naujos biokuro katilinės atidarymo akimirkos |
||
Renginio dalyviai buvo pakviesti į ekskursiją į Medžių lajų taką | ||
Kiti renginiai
Teams platforma
SHERLOCK projekto vebinaras: Financing and Digital Strategies for Energy-Efficient Buildings
Kviečiame visus besidominčius pastatų renovacija š.m. gruodžio 10 d. antradienį dalyvauti ES projekto SHERLOCK vebinare „ Financing and Digital Strategies for Energy-Efficient Buildings“ („Finansavimo schemos ir skaitmenizacijos sprendimai siekiant pastatų energinio efektyvumo“)
Lietuvos mokslų akademijos Mažoji konferencijų salė (Gedimino pr. 3, Vilniuje)
Energetikos seminaras „Biokuras Lietuvos energetikoje“
Lietuvos mokslų akademijos, Lietuvos energetikų senjorų klubo, Lietuvos šilumos tiekėjų asociacijos, Lietuvos biomasės energetikos asociacijos „LITBIOMA“ ir Lietuvos atsinaujinančių išteklių energetikos konfederacijos organizuotas energetikos seminaras „Biokuras Lietuvos energetikoje“.