Ir lapkritį šilumos kaina Kaune – mažiausia tarp Lietuvos miestų

2020-11-17

AB „Kauno energija“ 2020 m. lapkričio 13 d. pranešimas

Valstybinės energetikos reguliavimo tarybos (VERT) paskelbtais duomenimis, šį lapkritį mažiausiai tarp Lietuvos miestų už šilumą moka AB „Kauno energija“ aptarnaujami vartotojai. Miesto šiluma jiems kainuoja tik 3,54 ct/kWh su PVM. Tai yra 19,55 proc. mažiau, nei pernai lapkritį.

Vidutinė centralizuotai tiekiamos šilumos kaina Lietuvoje lapkričio mėnesį, VERT duomenimis, yra 4,34 ct/kWh su PVM. Palyginus praėjusiųjų metų lapkričiu, ji mažėjo 11,36 proc.

AB „Kauno energija“ aptarnaujamiems vartotojams šį lapkritį šilumos kaina yra viena mažiausių per pastaruosius 23 metus. Grafike pateikiame miesto šilumos kainos kitimą 2012 – 2020 m. lapkričio mėnesiais (geltona spalva – šilumos dalis, pagaminta naudojant dujas, žalia – biokurą):

Kainos mažėjimą daugiausiai lėmė ženkliai sumažėjęs iš kitų šilumos gamintojų perkamas šilumos kiekis, kurį pakeitė pigesnė šilumos gamyba nuosavuose šilumos gamybos įrenginiuose.

Tikėtina, kad žemų kainų pozicijas AB „Kauno energija“ išlaikys ir ateinančiame šildymo sezone, kadangi sumažins sąnaudas atsisakydama gamybos rezervavimo paslaugos iš Kauno termofikacijos elektrinės. Taip per 2020 metus bendrovė Kauno, Kauno rajono ir Jurbarko vartotojams sutaupys apie 1,6 mln. eurų.

Be to, bendrovė ir toliau dalijasi su vartotojais savo 2013 – 2017 metais uždirbta papildoma investicijų grąža, mažindama kiekvienos kilovatvalandės kainą po 0,32 cento. Iki 2020 m. rugsėjo 30 dienos AB „Kauno energija“ mažesnės šilumos kainos pavidalu su vartotojais jau pasidalino 8,33 mln. eurų.

Visą informaciją apie kainas, kainų dedamąsias, name suvartotą šilumą, vidutinius mokėjimus ir kitus duomenis galite rasti bendrovės interneto svetainėje www.kaunoenergija.lt.

Kitos naujienos