Paskirta Lietuvos energetikos agentūros valdyba

2020-09-17

LR Energetikos ministerijos 2020 m. rugsėjo 16 d. pranešimas

Energetikos ministras Žygimantas Vaičiūnas pasirašė įsakymą, kuriuo paskirta ir darbą pradeda VšĮ „Lietuvos energetikos agentūra“ (LEA) valdyba.

LEA valdyba paskirta ketverių metų kadencijai, jos nariai dirbs neatlygintinai – visuomeniniais pagrindais.

„Gyvename energetikos transformacijos ir spartaus perėjimo prie atsinaujinančios ir klimatui neutralios energetikos laiku, todėl strateginis LEA požiūris į šiuos procesus yra labai svarbus.  Valdyba prisidės tiek stiprinant LEA, tiek ir išnaudojant jos turimą potencialą“, – sako energetikos ministras Žygimantas Vaičiūnas.

Į naująją LEA valdybą paskirti trys nepriklausomi  nariai ir du Energetikos ministerijos atstovai: Lietuvos pramonininkų konfederacijos Energetikos ir klimato kaitos komiteto pirmininkas Martynas Nagevičius, Lietuvos vėjo elektrinių asociacijos vadovas Aistis Radavičius, INFOBALT viceprezidentas dr. Giedrius Gecevičius, Energetikos ministerijos kancleris Ramūnas Dilba bei viceministras Rytis Kėvelaitis.

LEA yra energetikos kompetencijų ir duomenų centras, kuris įkurtas  2019 m. sujungus dvi valstybės įmones – Energetikos agentūrą ir Lietuvos naftos produktų agentūrą.

LEA pavesta atlikti Nacionalinės energetinės nepriklausomybės strategijos ir Nacionalinio energetikos ir klimato srities plano įgyvendinimo stebėseną, koordinuoti energijos vartojimo auditą, užtikrinti naftos produktų valstybės atsargų kaupimą ir atlikti kitas funkcijas.  

LEA įsteigta įvertinus tokių šalių, kaip Airija, Švedija, Danija, Suomija gerąją patirtį – šiose šalyse veikia panašaus profilio analitinės institucijos.

Kitos naujienos