Slapukais vadinami informacijos elementai, perkeliami iš interneto svetainės į jūsų kompiuterio standųjį diską. Tai nedideli informacijos failai, kurie leidžia interneto svetainėms išsaugoti ir vėl pasiekti informaciją apie naudotojo naršymo įpročius. Slapukus naudoja dauguma interneto svetainių, nes jie yra viena iš daugybės priemonių, kurios padeda pritaikyti interneto turinį prie naudotojų poreikių. Slapukai leidžia interneto svetainėms teikti prie naudotojų poreikių pritaikytas paslaugas (pavyzdžiui, įsimenant prisijungimo duomenis, išlaikant pirkinius pirkinių krepšelyje arba rodant tik konkretų naudotoją dominantį turinį).
Parengti oro taršos mažinimo projektų atrankos kriterijai
LR aplinkos ministerijos pranešimas, 2024 m. kovo 25 d.
Aplinkos ministerija kviečia įmones, socialinius partnerius ir kitas suinteresuotas šalis įvertinti siūlomus planuojamų remti veiklų specialiuosius ir prioritetinius atrankos kriterijus pagal 2022–2030 m. plėtros programos valdytojos Aplinkos ministerijos Aplinkos apsaugos ir klimato kaitos valdymo plėtros programos pažangos priemonės „Stiprinti neigiamo poveikio aplinkai prevenciją ir valdymą“ veiklą „Įgyvendinti oro taršos mažinimo ir oro taršos prevencijos investicinius projektus“.
Šiai veiklai iš valstybės biudžeto šių metų kvietimams skirta 5 mln. eurų. Kvietimus paramai pagal ją gauti Aplinkos projektų valdymo agentūra planuoja skelbti birželio mėn.
Ši veikla susideda iš dviejų dalių, kurioms bus skelbiami atskiri kvietimai: „Vidutinių kurą deginančių įrenginių išmetamų dujų valymo ar kitų su taršos mažinimu susijusių technologijų diegimas ir (ar) modernizavimas“ ir „Technologinių įrenginių ir priemonių diegimas mažinant ūkinės veiklos metu į aplinkos orą išmetamų teršalų kiekį“.
Pagal pirmąją dalį numatoma finansuoti išmetamųjų dujų valymo įrenginių ar kitų oro teršalų mažinimo technologinių įrenginių įsigijimą ir jų montavimą esamuose vidutiniuose kurą deginančiuose įrenginiuose, kuriuos eksploatuoja ūkinę veiklą vykdantys juridiniai asmenys. Išmetamųjų dujų valymo ar kitų oro teršalų mažinimo technologijų pavyzdžiai: kondensacinis ekonomaizeris, elektrostatinis filtras, rankovinis filtras, ciklonas, selektyvi nekatalitinė redukcija, degiklių keitimas.
Pagal antrąją dalį numatoma finansuoti ūkinėje veikloje iš eksploatuojamų stacionarių taršos šaltinių į aplinkos orą išmetamų kietųjų dalelių KD2,5, azoto oksidų (NOx), nemetaninių lakiųjų organinių junginių (NMLOJ) kiekį mažinančių technologinių įrenginių diegimą ar modernizavimą. Tai gali būti išmetamųjų dujų valymo įranga (elektrostatiniai filtrai, rankoviniai filtrai), kurą deginantys įrenginiai, jų degikliai ar ekonomaizeriai, šilumogrąžos įrenginiai, NMLOJ surinkimo ir regeneravimo, terminės ar katalizinės oksidacijos įrenginiai. Taip pat bus finansuojamas stacionarių išsklaidytos NMLOJ taršos šaltinių likvidavimas keičiant juos kontroliuojamais organizuotais taršos šaltiniais.
Pasiūlymus dėl projektų atrankos kriterijų nustatymo ir vertinimo metodikos galite rasti čia.
Pastabas ir pasiūlymus dėl projektų atrankos kriterijų nustatymo ir vertinimo metodikos galite teikti el. pašto adresu info@am.lt iki š. m. balandžio 8 d.
Kitos naujienos
Kietojo kuro ir atliekų deginimas yra pavojingas tiek aplinkai, tiek mūsų sveikatai. Deginant išsiskiria daugybė kenksmingų medžiagų, kurios gali sukelti rimtas ligas ir ilgam laikui užteršti aplinką.
AB „Šiaulių energija“ pagrindinis akcininkas – Šiaulių miesto savivaldybė – užtikrina, kad bendrovės veikla būtų orientuota į gyventojų gerovę. Ilgalaikis strateginis sprendimas išlaikyti šilumos ūkį patikimose savivaldybės rankose leido pasiekti reikšmingų rezultatų.