Online cross-border seminar „Smart Asset Management of District Heating” (Išmanusis CŠT infrastruktūros valdymas)

Data

08 rugsėjo, 2020

Organizatorius

Lietuvos šilumos tiekėjų asociacija

Vieta

Lietuva, Vilnius (nuotoliniu būdu)

Lietuvos šilumos tiekėjų asociacija organizavo nuotolinį tarptautinį seminarą „Smart Asset Management of District Heating“ (Išmanusis CŠT infrastruktūros valdymas), kurio tema – šilumos perdavimo tinklų patikimumas, taikomi metodai ir technologijos trumpalaikiam ir ilgalaikiam ilgaamžiškumui užtikrinti.

Seminaras buvo organizuojamas įgyvendinant tarptautinį projektą BSAM – Baltic Smart Asset Management (Baltijos išmanioji infrastruktūros priežiūra), finansuojamą iš 2014-2020 m. Interreg V-A Pietų Baltijos bendradarbiavimo per sieną programos lėšų.

Renginys buvo organizuojamas nuotoliniu būdu per MS Teams Meeting platformą

Dalyviai: CŠT įmonių, valdžios institucijų, mokslo įstaigų atstovai, ekspertai, konsultantai bei įrangos gamintojai. Patirtimi apie taikomas vamzdynų patikimumo ir ilgaamžiškumo prevencinės priemonės bei technologijas dalinsis Švedijos, Lenkijos, Vokietijos, Danijos, Olandijos, Lietuvos ir kitų šalių specialistai. Prie renginio prisijungė virš 90 dalyvių

PRANEŠIMŲ MEDŽIAGA:

Reliability and lifetime aspects of Lithuanian DH networks
/Valdas Lukoševičius, Lithuanian District Heating Association (Lithuania)/

Ideas of Smart Asset Management
/Håkan Knutsson, SweHeat (Sweden)/

Take care of the network
/Magnus Ohlsson, Öresundskraft AB (Sweden)/

DH Pipe Lifetime Management opportunities
/ Sebastian Grimm, AGFW (Germany)/

Digitalization – from buzz to business
/Steen Schelle Jensen, Kamstrup (Denmark)/

Experience from Vilnius District Heating Company
/Paulius Martinkus, Vilniaus šilumos tinklai (Lithuania)/

Anomaly detection for IoT on district heating grids
/Paul Mignot, Withthegrid (Netherlands)/

Video Lietuvos CŠT vamzdynų patikimumas ir ilgaamžiškumas

Apie BSAM projektą: pagrindinis CŠT technologijos trūkumas yra didelis kapitalo poreikis, neefektyvi eksploatacija (šilumos nuostoliai) ir maža kapitalo grąža. Šilumos tiekimo įmonės sunkiai pritraukia naujos kartos išsilavinusius darbuotojų. Norint išspręsti šiuos iššūkius, padidinti CŠT efektyvumą ir sumažinti kapitalo poreikį, vienas iš reikalingiausių procesų yra „protingas“ turto valdymas (angl. Smart Asset Management). Protingai valdant ir prižiūrint turtą jis tarnaus ilgiau ir efektyviau bei suteiks dar labiau prieinamą šilumą galutiniams vartotojams.

Projekto BSAM tikslas – sukurti metodus ir tarptautinio bendradarbiavimo procesus turto išteklių valdymo plėtrai Baltijos jūros regione. Nustatyti kliūtis ir sėkmės veiksnius kuriant ir diegiant protingą išteklių valdymą, šilumos tiekimo tinklų skaitmeninimą. Sukurti tarptautiniais mastais pritaikomus CŠT tinklų būklės stebėjimo metodus. Pritaikyti šiuolaikines IT priemones ir panaudojimą duomenų srautų apdorojimui ir CŠT tinklų priežiūros numatymui.