Slapukais vadinami informacijos elementai, perkeliami iš interneto svetainės į jūsų kompiuterio standųjį diską. Tai nedideli informacijos failai, kurie leidžia interneto svetainėms išsaugoti ir vėl pasiekti informaciją apie naudotojo naršymo įpročius. Slapukus naudoja dauguma interneto svetainių, nes jie yra viena iš daugybės priemonių, kurios padeda pritaikyti interneto turinį prie naudotojų poreikių. Slapukai leidžia interneto svetainėms teikti prie naudotojų poreikių pritaikytas paslaugas (pavyzdžiui, įsimenant prisijungimo duomenis, išlaikant pirkinius pirkinių krepšelyje arba rodant tik konkretų naudotoją dominantį turinį).
Nuo šiol centralizuotai tiekiama šiluma tampa prioritetiniu energijos šaltiniu A++ klasės pastatams
Siekiant įgyvendinti ES direktyvų nuostatas, pagal kurias jau 2020 m. atsinaujinančių išteklių energija turi sudaryti ne mažiau kaip 20 proc. bendro ES šalyse suvartojamos energijos kiekio, Lietuvoje palaipsniui griežtinami ir statybos reikalavimai. Kaip žinia, nuo 2018 m. sausio 1 d. naujai statomiems pastatams pastatų energinio naudingumo klasė turi būti ne žemesnė kaip A+, o nuo 2021 m. įsigalios reikalavimai A++ klasei.
A++ energinio efektyvumo klasei būtina, kad pastato suvartotoje energijoje didesnę dalį sudarytų energija iš atsinaujinančių energijos šaltinių. Kitaip tariant, parenkant pastatui energijos šaltinius būtina siekti, kad santykis tarp atsinaujinančios ir neatsinaujinančios energijos faktorių būtų didesnis už 1.
Š. m. sausio 11 d. Aplinkos ministerija patvirtino statybos techninio reglamento STR 2.01.02:2016 „Pastatų energinio naudingumo projektavimas ir sertifikavimas“ pakeitimus, įsigaliosiančius nuo 2019 m. vasario 1 d., pagal kuriuos centralizuotai tiekiama šiluma pripažįstama prioritetiniu energijos šaltiniu A++ klasės pastatams.
Kauno technologijos universiteto Architektūros ir statybos instituto atlikti centralizuotai tiekiamos šilumos pirminės energijos faktorių ir CO2 išmetimų į aplinką tyrimai patvirtino, kad Lietuvoje centralizuotai tiekiamai šilumai gaminti dominuoja atsinaujinantys energijos ištekliai ir pagal 2017 metų duomenis atsinaujinančios ir neatsinaujinančios pirminės energijos faktorių santykio vertė jau sudaro 1,02.
Taigi, Lietuvos miestuose susidarė palankiausios sąlygos projektuoti ir statyti A++ klasės pastatus, aprūpinamus centralizuotai tiekiama šiluma, be jokių papildomų investicijų į energijos gamybos iš atsinaujinančių išteklių įrangą.
Kitos naujienos

Kaunas – vienas žaliausių Lietuvos miestų, daug dėmesio skiriantis tvarių sprendimų paieškai ir įgyvendinimui. Siekiant kuo efektyviau panaudoti miesto parkų, miškų ir skverų priežiūros metu susidariusias žaliąsias atliekas, po medžių bei krūmų genėjimo atsiradusi žaliava virsta biokuru, naudojamu miesto šilumai gaminti.

2022 metų pasauliniai įvykiai turėjo įtakos ne tik Lietuvai, bet ir AB „Šiaulių energija“. Susiklosčiusi situacija privertė apgalvoti bendrovės veikloje taikomus sprendimus, tačiau tai nesutrukdė įgyvendinti užsibrėžtus tikslus bei toliau sėkmingai vystyti bendrovės veiklą.
Nuo šiol atnaujinamo (modernizuojamo) daugiabučio namo gyventojai vieno susirinkimo metu galės balsuoti dėl kelių finansuotojų pasirinkimo, turės galimybę balsuoti dėl rezervo statybos rangos darbams atlikti patvirtinimo ir lėšų skolinimosi daugiabučio namo atnaujinimo (modernizavimo) projektui įgyvendinti.