Slapukais vadinami informacijos elementai, perkeliami iš interneto svetainės į jūsų kompiuterio standųjį diską. Tai nedideli informacijos failai, kurie leidžia interneto svetainėms išsaugoti ir vėl pasiekti informaciją apie naudotojo naršymo įpročius. Slapukus naudoja dauguma interneto svetainių, nes jie yra viena iš daugybės priemonių, kurios padeda pritaikyti interneto turinį prie naudotojų poreikių. Slapukai leidžia interneto svetainėms teikti prie naudotojų poreikių pritaikytas paslaugas (pavyzdžiui, įsimenant prisijungimo duomenis, išlaikant pirkinius pirkinių krepšelyje arba rodant tik konkretų naudotoją dominantį turinį).
Ūkio ministras pabrėžė Lietuvos siekį plėtoti pirminių energijos šaltinių įvairovę ir sparčiai didinti atsinaujinančių energijos šaltinių naudojimą
Pasak V. Navicko, atsinaujinančių energijos išteklių vaidmuo išauga, sprendžiant globalią klimato kaitos problemą.
„Atsinaujinančių energijos išteklių naudojimas yra ypač svarbus mažinant aplinkos taršą bei gerinant oro kokybę ir taip siekiant išvengti žalingo poveikio žmonių sveikatai, jų darbingumui", – pažymėjo jis. Ministro teigimu, vienas iš šios problemos sprendimo būdų yra antros kartos biodegalų gamybos skatinimas ir siekis, kad jie artimiausioje ateityje taptų konkurencinga degalų rūšimi rinkoje.
Ministras atkreipė dėmesį, kad atsinaujinančių energijos išteklių naudojimas sukuria papildomų darbo vietų ir taip didina užimtumą, spartina mokslinę raidą bei prisideda prie ekonominio šalies augimo. Pasak V. Navicko, atsinaujinantys energijos ištekliai svarbūs ir Lietuvos žemės ūkio plėtrai, nes energetinių augalų auginimas leidžia išnaudoti ariamus žemės plotus. Taip kuriama pridėtinė žemės ūkio vertė ir papildomos darbo vietos šiame sektoriuje.
V. Navickas teigė, kad Lietuva pasisako už investicijų į atsinaujinančių energijos išteklių naudojimo technologijų plėtros didinimą. „Taip pat labai svarbus visuomenės švietimas globalinių problemų bei atsinaujinančių energijos išteklių naudos klausimais", – pabrėžė jis.
Nacionalinėje energetikos strategijoje Lietuva įsipareigojo atsinaujinančių energijos išteklių dalį bendrame šalies pirminės energijos balanse 2025 m. padidinti ne mažiau kaip iki 20 proc.
Atsinaujinančių energijos išteklių naudojimas Lietuvoje tolygiai auga. Nuo 1999 iki 2006 m. jų sunaudojimas padidėjo 22 proc. ir 2006 m. šie ištekliai sudarė 9,2 proc. pirminės energijos balanso. Sparčiausia Lietuvoje auga biodegalų suvartojimas – palyginti su 2006 m., pernai biodegalų suvartojimas beveik padvigubėjo. Praėjusiais metais, palyginti su 2006 m., elektros gamyba iš vėjo energijos padidėjo beveik 8 kartus. 2-3 procentiniais punktais kasmet auga ir biomasės naudojimas, ypač šilumos sektoriuje.
Konferencijoje dalyvavo ir JAV prezidentas Džordžas Bušas (George Bush). Trumpo pokalbio su ūkio ministru V.Navicku metu jis pasakė puikiai prisimenantis savo vizitą Lietuvoje, kuris jam paliko gilų įspūdį.
Kovo 4-6 dienomis vykstančioje tarptautinėje konferencijoje dalyvauja atstovai iš daugiau kaip 70 valstybių. Renginio dalyviai diskutuoja apie ekonominius ir gamtosauginius atsinaujinančios energijos pranašumus, aptaria atsinaujinančios energijos politiką ir finansavimo iniciatyvas bei kt.
Ūkio ministras Vytas Navickas ir JAV komercijos departamento vice-sekretorius Tarptautinio verslo reikalams Kristoferis A. Padila (Christopher A. Padilla)(foto tituliniame)
Ūkio ministras Vytas Navickas ir JAV Energetikos departamento sekretorius Badas Olbraitas (Bud Albright)
Informacijos šaltinis: LR Ūkio ministerijos interneto svetainė www.ukmin.lt
Kitos naujienos
Šilumos gamybos ir tiekimo procesams reikia daug elektros. Siekdama mažinti šilumos kainą ir naudoti tvariai pagamintą elektrą, „Kauno energija“ išsikėlė strateginį tikslą visą savo veiklai reikalingą elektrą pasigaminti pati. Įmonės pastatų stogus jau dengia nuosavos saulės fotovoltinės elektrinės, o Petrašiūnų elektrinėje pradėjo veikti organinio Renkino ciklo (ORC) principu veikianti turbina. Inovacija leis per metus sutaupyti apie 400 tūkst. eurų.
Viešoji įstaiga Lietuvos energetikos agentūra, vykdydama savo funkcijas ir pasitelkdama sukauptas ekspertines žinias bei patirtį, kuria ir administruoja energetikos sektoriaus duomenų bazę, renka ir sistemina energetikos sektoriaus duomenis bei atlieka jų analizę.