Slapukais vadinami informacijos elementai, perkeliami iš interneto svetainės į jūsų kompiuterio standųjį diską. Tai nedideli informacijos failai, kurie leidžia interneto svetainėms išsaugoti ir vėl pasiekti informaciją apie naudotojo naršymo įpročius. Slapukus naudoja dauguma interneto svetainių, nes jie yra viena iš daugybės priemonių, kurios padeda pritaikyti interneto turinį prie naudotojų poreikių. Slapukai leidžia interneto svetainėms teikti prie naudotojų poreikių pritaikytas paslaugas (pavyzdžiui, įsimenant prisijungimo duomenis, išlaikant pirkinius pirkinių krepšelyje arba rodant tik konkretų naudotoją dominantį turinį).
Kviečiame studijuoti
VGTU Aplinkos inžinerijos fakultete vyks priėmimas į naują neakivaizdinę ENERGETIKOS INŽINERIJOS magistrantūros studijų programą. Mokymosi trukmė (2 metai).
Šioje programoje studijuojamos šios disciplinos:
Inžinerinių projektų vadyba, Procesų ir sistemų integracija, Sistemų hidronika, Vėdinimo aerodinamika, Miestų infrastruktūra ir Geografinės informacinės sistemos, Energetikos ekonomika, Statybinė šiluminė fizika, Objekto aprūpinimas šiluma (kompleksinis projektas), Energetinis auditas, Pastatų ūkio valdymas.
Išsami studijų programa (181 KB, doc)
Dokumentų priėmimas vyks nuo kovo 27 d. iki balandžio 28 d.
Reikalingi šie dokumentai:
- prašymai su pageidavimais (prašymo forma (zip failas) (43.29 KB)),
- išspausdintų mokslo straipsnių kopijos (jeigu yra),
- 2 nuotraukos (3×4),
- paso 32, 33 psl. arba asmens tapatybės kortelės kopija,
- 2005 m. ir anksčiau baigtų universitetinių studijų diplomo ir jo priedo notaro patvirtinti nuorašai,
- pažyma apie laidos diplomų priedų pažymių vidurkius (jeigu baigėte VGTU, tai nereikia).
Asmenims, stojantiems į neakivaizdines pirmuoju etapu ir pateikusiems dokumentus iki 2006-04-28, stojamoji studijų įmoka 40 Lt.
Asmenims, stojantiems antruoju etapu (nuo liepos 12 d. iki liepos 14 d.), stojamoji studijų įmoka 70 Lt. Stojamosios įmokos, sumokėtos banke, kvitą (originalą) stojantieji pateikia kartu su kitais dokumentais. Kvito užpildymo pavyzdį išduoda dekanate dokumentus priimantis asmuo.
Dokumentų priėmimas vyks VGTU Aplinkos inžinerijos fakulteto dekanate, II rūmuose 513 kab., Saulėtekio al. 11, Vilniuje. Tel. ((8-5) 274 47 31, http://www.vgtu.lt/priemimas/?id=16
Primename, kad VGTU Aplinkos inžinerijos fakultete yra ir dieninės magistrantūros studijos pagal Energetikos inžinerijos (1,5 metai) ir Energetikos ir termoinžinerijos (2,0 metai) studijų programas.
Išsamesnė informacija pateikiama: http://www.vgtu.lt/priemimas/?id=16
Primename, kad VGTU jau vyksta priėmimas į neakivaizdinę PASTATŲ INŽINERINIŲ SISTEMŲ studijų programą. Mokymosi trukmė (5 metai).
Išsamesnė informacija pateikiama: http://www.vgtu.lt/priemimas/?id=14
Kitos naujienos
Šaltinis: www.lrt.lt, 2023 m. rugsėjo 21 d. Seimas grąžino iki 2020 m. birželio galiojusią tvarką, kai, skiriant gyventojams šildymo ir vandens šildymo išlaidų kompensacijas ar socialinę pašalpą, vertinamas gyventojų nuosavybės teise turimas turtas. Kelerius metus turtas nebuvo vertinamas siekiant sušvelninti socialines koronaviruso pandemijos pasekmes, o vėliau – apsaugoti nepasiturinčius gyventojus nuo infliacijos sukeltų neigiamų pasekmių […]

Artėjant šildymo sezonui labai svarbu tinkamai jam pasiruošti. AB „Šiaulių energija“ informuoja, jog visi Šiaulių miesto bei Šiaulių rajono pastatai, kurių šildymo ir karšto vandens sistemas prižiūri AB „Šiaulių energija“, yra paruošti 2023-2023 metų šildymo sezonui. O bendrijas bei namus administruojančias įmones, kurios dar nepasirūpino artėjančiu sezonu, raginame suskubti.
Seimas grąžino iki 2020 m. birželio galiojusią tvarką, kai, skiriant gyventojams šildymo ir vandens šildymo išlaidų kompensacijas ar socialinę pašalpą, vertinamas gyventojų nuosavybės teise turimas turtas.
Kada įjungti šildymą daugiabutyje – gali nuspręsti patys gyventojai. Tam reikia surinkti daugumos balsus (50 proc. + 1 gyv.) ir apie tokį sprendimą pastato valdytojas turi pranešti šilumos tiekėjui. Šis, ne vėliau kaip per 2 darbo dienas, duoda leidimą pastato valdytojui arba šildymo ir karšto vandens sistemos prižiūrėtojui įjungti šildymo sistemą, jeigu tam nėra svarbių kliūčių.