Objektyvi informacija apie karšto vandens tiekimą daugiabučiuose gyvenamuosiuose namuose

2010-12-01

Šiluma, patiekta į daugiabutį namą vartojama:
Šildymo sezono metu (spalio-balandžio mėn.) didžioji dalis šilumos, patiektos į namą ir apskaitytos įvadiniu šilumos skaitikliu, suvartojama patalpoms šildyti, kita dalis – šaltam geriamajam vandeniui pašildyti ir karšto vandens temperatūrai palaikyti bei vonios patalpų sanitarinėms higienos sąlygoms užtikrinti („gyvatukas").
Ne šildymo sezonu metu (gegužės-rugsėjo mėn.) visa į pastatą patiekta šiluma suvartojama tik šalto geriamojo vandens pašildymui ir karšto vandens temperatūrai palaikyti bei vonios patalpų sanitarinėms higienos sąlygoms užtikrinti („gyvatukas").


Karštas vanduo
– geriamasis vanduo, pašildytas iki higienos normomis nustatytos temperatūros. Vienam kub. m pašildyti vidutiniškai sunaudojama 51 kWh šilumos, kuri pakelia šalto geriamojo vandens temperatūrą 44 ºC.

Šiluma karšto vandens temperatūros palaikymui (cirkuliacijai) daugiabučiuose gyvenamuosiuose namuose:
Tam, kad iš karšto vandens čiaupo bet kuriuo metu tekėtų karštas vanduo, o vonių patalpose būtų užtikrintos sanitarinės sąlygos bei nesiveistų kenksmingos legioneliozės bakterijos, namo vidaus karšto vandens vamzdynuose, prie kurių prijungti voniose įrengti vonių šildytuvai („gyvatukai"), turi pastoviai cirkuliuoti reikiamos temperatūros karštas vanduo.

Išsamiau skaitykite  Objektyvi informacija apie karšto vandens tiekimą daugiabučiuose gyvenamuosiuose namuose  Objektyvi informacija apie karšto vandens tiekimą daugiabučiuose gyvenamuosiuose namuose (411.85 KB)