Slapukais vadinami informacijos elementai, perkeliami iš interneto svetainės į jūsų kompiuterio standųjį diską. Tai nedideli informacijos failai, kurie leidžia interneto svetainėms išsaugoti ir vėl pasiekti informaciją apie naudotojo naršymo įpročius. Slapukus naudoja dauguma interneto svetainių, nes jie yra viena iš daugybės priemonių, kurios padeda pritaikyti interneto turinį prie naudotojų poreikių. Slapukai leidžia interneto svetainėms teikti prie naudotojų poreikių pritaikytas paslaugas (pavyzdžiui, įsimenant prisijungimo duomenis, išlaikant pirkinius pirkinių krepšelyje arba rodant tik konkretų naudotoją dominantį turinį).
Menininkai prisijaukina Danės elektrinę
2020 m. lapkričio 20 d. AB „Klaipėdos energija” pranešimas
Netrukus LRT žiūrovai išvys AB „Klaipėdos energija“ šilumos gamybos įrangą neįprastame kontekste. Danės gatvėje esančios bendrovės katilinės vamzdynai, garo turbinos tapo realistiškomis dekoracijomis video projekto „Šokis + miestas“ filmavimams. Jau ne pirmą kartą menininkai į egzotiškas, kone šimtmetį stovinčias, ir vis dar pagal tiesioginę paskirtį naudojamas energetikų erdves užsuka realizuoti savo sumanymų.
Svečiuose – oro akrobatė ir kariškiai
Pagal patvirtintą miesto detalųjį planą Danės gatvėje esantį AB „Klaipėdos energija“ padalinį iki 2030 metų planuojama paversti miesto gyvenamąja ir rekreacine zona, o dalis patalpų, tikėtina, taps namais miesto menininkams ir kūrėjams.
Jau gerą dešimtmetį čia vedamos edukacinės pamokos moksleiviams ir studentams. Įvairiomis progomis, kaip ir per šiemetinę Pasaulinę turizmo dieną, elektrinę aplanko smalsių miestiečių ekskursijos.
O senasis technikos ir istorijos paveldas nuolat į energetikų valdas privilioja įvairių profesijų atstovus. Civilinės saugos specialistus sudomino po kaminu esanti nuo šaltojo karo laikų įrengta ir dar tebeveikianti slėptuvė, turėjusi apsaugoti 180 elektrinės darbuotojų branduolinio sprogimo atveju.
Kultūros paveldo sergėtojai taip pat ne kartą viešėjo ir apžiūrinėjo bendrovės statinius bei eksponatus. Žinia, 1929 metais pradėjusios veikti elektrinės statinių kompleksą suprojektavo garsus praėjusio šimtmečio architektas Herbertas Reismanas (Reissman), anuomet sukūręs apie 150 Klaipėdos pastatų projektus. O elektrinėje išlikęs technikos paveldas sudomino net Vilniuje esančio Energetikos ir technikos muziejaus ekspertus. Jie mielai priglaustų unikalius eksponatus – XX a. pradžios vokiškus elektros generatorius, pokariu gaminusius elektros energiją visai Vakarų Lietuvai, ir tiltinį kraną, sumontuotą pagal analogišką Eifelio bokštui naudotą metalo konstrukcijų tvirtinimo kniedėmis technologiją. Šis kranas, kadaise kilnojęs sunkias turbinų detales, šiandien jau rado kitą paskirtį – oro akrobatė Izabelė Kuzelytė ant jo surengė pasirodymą bendrovės darbuotojams.
Ko gero, netikėčiausių svečių Danės elektrinė sulaukė prieš keletą metų, kai jos teritorija buvo paversta kariniu bastionu. Vykdant Lietuvos kariuomenės pratybas „Narsus grifonas“ kariškiai čia buvo įrengę savo vadavietę.
Ideali vieta… šokiams
Šį rudenį didžiulę kūrėjų kompaniją į Danės elektrinę atviliojo garsi uostamiesčio choreografė Agnija Šeiko. Jos vadovaujamas šokio teatras, kartu su Lietuvos šokio informacijos centru ir nacionaliniu transliuotoju LRT Plius, „Klaipėdos energiją“ pasirinko kurdami bendrą projektą “Šokis + miestas“.
„Man ši vieta yra viena nuostabiausių erdvių Klaipėdoje. Prieš keletą metų per menų festivalį „PLArTFORMA“ čia vyko muzikos ir šokio spektaklis. Dabar apgyvendinome čia dar vieną egzotišką idėją“, – pasakojo modernaus meno kūrėja.
Turbinų ir šildymo katilų fone kūrybinė komanda nufilmavo trumpas kelių minučių menines video užsklandas, propaguojančias šokio idėjas ir atskleidžiančias industrinės Klaipėdos architektūrą.
Pasak kūrėjų, projekto tikslas – šiuolaikinei visuomenei patrauklia forma – vaizdo klipais – kalbėti apie miestą ir jo savastį, aktualizuojant šiuolaikinį šokį. Kartu pademonstruoti ir architektūrinį, industrinį paveldą, skatinti gilesnį jo suvokimą. Klaipėdoje kūrybinės komandos branduolį sudarė Šeiko šokio teatro trupė, operatorius Vytautas Jašauskas, kinematografas Rimantas Navickas, režisierė Agnė Bukartaitė, garso takelį kūrė Kristijonas Lučinskas. Jų sukurtus vaizdo siužetus, kaip intarpus tarp laidų, netrukus išvys LRT Plius žiūrovai.
Nuotraukoje garo turbinos – kaip gyvos dekoracijos šokių projektams (Fotografas Kęstutis Meliauskas) https://www.ve.lt/naujienos/klaipeda1/klaipeda/menininkai-prisijaukina-danes-elektrine-1838413/
Kitos naujienos
Šilumos gamybos ir tiekimo procesams reikia daug elektros energijos. Siekdama mažinti šilumos kainą ir naudoti tvariai pagamintą elektrą, „Kauno energija“ išsikėlė strateginį tikslą visą savo veiklai reikalingą elektrą pasigaminti pati.
Energijos vartojimo efektyvumo didinimas – vienas iš Europos Sąjungos prioritetų ir vienas Nacionalinės energetinės nepriklausomybės strategijos tikslų. Pagal naujos redakcijos Energijos vartojimo efektyvumo direktyvos nuostatas, kurios šiuo metu perkeliamos į Lietuvos teisės aktus, sudaryti energijos sutaupymo susitarimus netrukus privalės visos valstybės bei savivaldybių valdomos įmonės.
Lietuvos energetikos agentūros (LEA) vadovė sako, kad šių metų šildymo sezono metu energijos – tiek elektros, tiek šilumos – kainos bus stabilios.