Slapukais vadinami informacijos elementai, perkeliami iš interneto svetainės į jūsų kompiuterio standųjį diską. Tai nedideli informacijos failai, kurie leidžia interneto svetainėms išsaugoti ir vėl pasiekti informaciją apie naudotojo naršymo įpročius. Slapukus naudoja dauguma interneto svetainių, nes jie yra viena iš daugybės priemonių, kurios padeda pritaikyti interneto turinį prie naudotojų poreikių. Slapukai leidžia interneto svetainėms teikti prie naudotojų poreikių pritaikytas paslaugas (pavyzdžiui, įsimenant prisijungimo duomenis, išlaikant pirkinius pirkinių krepšelyje arba rodant tik konkretų naudotoją dominantį turinį).
Lietuvos šilumininkai susipažino su Švedijos kolegų darbais
Lietuvos šilumos tiekėjų delegacija kartu su kitų Europos Sąjungos šalių kolegomis Švedijos šilumos tiekėjų asociacijos kvietimu 2 dienas viešėjo Geteborge, kur susipažino su kolegų darbais ir naujausiomis technologijomis, dalinosi patirtimi ir aptarinėjo centralizuoto šildymo aktualijas. Švedija, kaip ir kitos šalys aplink Baltijos jūrą, turi senas ir gilias centrinio šildymo tradicijas. Čia veikia daug inovacijas kuriančių įmonių, centrinis šildymas plačiai išvystytas, todėl galima susipažinti su įdomiais projektais ir įgyti svarbių praktinių žinių.
Plačiau apie Geteburgo energijos CŠT sistemoje veikiančius šilumos siurblius skaitykite straipsnyje
Kitos naujienos
Vis daugiau savivaldybių pradedant naują šildymo sezoną, vidutinė centralizuotai tiekiamos šilumos energijos kaina Lietuvoje siekia 6,46 ct/kWh ir ji šį spalį 9,5 proc. mažesnė nei prieš metus, kai pernai spalį buvo 7,14 ct/kWh.
Spalio 12–13 d. į sostinę jau 4-tą kartą sugrįžta festivalis „Vilniaus mechanizmai“. Vilniaus miesto savivaldybė kviečia patirti, kaip veikia miesto organizmas.
Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) specialistai tiek nuosavų, tiek daugiabučių namų gyventojus, kurie patys savarankiškai ruošia karštą vandenį, ragina atkreipti dėmesį į legioneliozės profilaktines priemones, kurios svarbios visais metų laikais.
Politikai ateina ir išeina, bet šilumos vartotojai ir jų aprūpintojai šiluma bei karštu vandeniu lieka su savo džiaugsmais ir rūpesčiais. Kaip įprasta, valdantiesiems viskas gerai, opozicijai priešingai. O kaip patys proceso dalyviai vertina dabartinę padėtį Lietuvos šilumos ūkyje: kas padaryta, o kas nepadaryta, kas yra realu, o kas tik svajonės, ko tikimasi iš politikų ir jų suformuotų valdžios įstaigų? Šiuos ir panašius klausimus spalio 2 d Seime aptarė susirinkę šilumos tiekimo įmonių vadovai, savivaldybių atstovai, įstatymų leidėjai, vykdomosios valdžios atstovai ir ekspertai.