Lietuvos energetikų dienos šventė

Data

26 balandžio, 2019

Organizatorius

LŠTA

Vieta

Vilnius Grand Resort

Š.m. balandžio 26 d. LŠTA paminėjo Lietuvos energetikų dieną, kuri šiais metais ypatinga tuom, kad birželio 12 dieną sukanka 80 metų, kai dar prieškario Lietuvoje – Kaune – 1939 metais pradėjo veikti ir pirmoji centralizuoto šilumos tiekimo sistema, kuri aptarnavo Klinikinės ligoninės pastatų kvartalą. Vėlesni energetikos vystymosi etapai patvirtino, kiek įžvalgūs ir perspektyvūs buvo to laikmečio Lietuvos ir Kauno miesto vadovų sprendimai energetikoje

Šiandien dauguma Lietuvos miestų ir miestelių pastatų aprūpinami centralizuotai pagaminta šiluma ir karštu vandeniu. Ypatingai svarbu pažymėti, kad net 70 procentų šios šilumos pagaminta iš atsinaujinančių daugiausiai Lietuvos miškuose išaugusiu biokuru. Taip Lietuvos šilumininkai ne tik sumažino šildymo sąskaitas, bet ir reikšmingai padidino valstybės energetinę nepriklausomybę, o kurui skirtos lėšos maitina Lietuvos ekonomiką.

Pasveikinti šilumininkų su profesine švente atvyko Seimo narys GEDIMINAS VASILIAUSKAS, Energetikos ministerijos patarėjas Saul;ius Kubilius, Valstybinės kainų ir energetikos kontrolės komisijos nariai: DONATAS JASAS ir VIKTORIJA SANKAUSKAITĖ, Valstybinės energetikos inspekcijos viršininkas ALVYDAS MASIULIS

Taip pat šventėje dalyvavo energetikos veteranai, valstybinių institucijų ir organizacijų, mokslo ir mokymo įstaigų atstovai, Lietuvos energetikos ekspertai, kitų giminingų energetikos asociacijų ir įmonių vadovai bei atstovai.

Šventinio renginio metu buvo pagerbti ir apdovanoti iškiliausi šilumos tiekimo įmonių darbuotojai ir nusipelnę energetikai, išsiskiriantys savo iniciatyva, kūrybiškumu, sugebėjimu efektyviai dirbti, sąžiningumu ir pasišventimu savo profesijai.