Apskrito stalo diskusija „Šilumos ūkio ateitis: kaip užtikrinti, kad investicijos kurtų tvarią sistemą ir netaptų našta vartotojams”

Data

17 balandžio, 2019

Organizatorius

LŠTA ir Seimo energetikos ir darnios plėtros komisija

Vieta

LR Seimas
Lietuvos Respublikos Seimo energetikos ir darnios plėtros komisija kartu su Lietuvos šilumos tiekėjų asociacija 2019 m. balandžio 17 d. Lietuvos energetikų dienos proga pakvietė į apskritojo stalo diskusiją
„ŠILUMOS ŪKIO ATEITIS: KAIP UŽTIKRINTI, KAD INVESTICIJOS KURTŲ TVARIĄ SISTEMĄ IR NETAPTŲ NAŠTA VARTOTOJAMS”.
Lietuvos centralizuoto šilumos tiekimo (CŠT) sistemoje baigiasi 15 metų trunkantis etapas, siekiant perorientuoti šilumos gamybą iš gamtinių dujų į gamybą iš atsinaujinančių energijos šaltinių – biokuro. Sparčios ir kryptingos investicijos transformavo CŠT sistemą ir kitąmet biokuro katilai gamins 80 % šilumos.
Pasiekėme ilgalaikį tikslą, tačiau artėjame prie ribos, kai turime išsikelti naujus tikslus, nes greitai inertiškos investicijos į biokuro įrenginius bus neefektyvios. Laikas apsispręsti, kaip toliau vystysime CŠT sistemą, į ką investuosime, kad ji tobulėtų ir veiktų kaip vientisas organizmas, garantuodama saugumą,  didžiausią ekonominę naudą vartotojams ir švarią aplinką.
Kaip saugoti ir vėliau panaudoti CŠT sistemoje atliekinę ir perteklinę šilumą, kad degintume mažiau kuro? Kaip į CŠT sistemas integruoti kitus atsinaujinančius šaltinius, tokius kaip saulė ir šilumos siurbliai? Kaip ir kodėl investicijas į CŠT sistemos plėtrą bei atnaujinimą derinti su pastatų renovacija? Ką pasiektume įdiegę centralizuotą vėsumos tiekimą? Kaip ir kodėl reikia išlaikyti vartotojus, kurie CŠT linkę iškeisti į alternatyvius šildymo būdus?

PROGRAMA
 
11:45-12:00         Sutikimo kava
12:00-12:10         Pasveikinimas ir įžanginis žodis
Virgilijus PODERYS, Seimo Energetikos ir darnios plėtros komisijos pirmininkas
12:10-12:30         Kaip kursime išmanaus miesto energetinį tinklą?
Dr. Valdas LUKOŠEVIČIUS, Lietuvos šilumos tiekėjų asociacijos prezidentas
12:30-13:30         Diskusija
13:30 – 14:00     Neformalus aptarimas prie kavos
Diskusijos vaizdo įrašą rasite ČIA

LŠTA pranešimas spaudai Šilumos ūkio perspektyvos – biokuras gerai, bet kas toliau?”

Kaip kursime išmanaus miesto energetinį tinklą?/ LŠTA prezidento V. Lukoševičiaus pranešimas