KLAIPĖDOJE ŠILUMOS KAINA KOVĄ NEBEKILS

2021-03-01

2021 m. vasario 26 d. AB „Klaipėdos energija” pranešimas.

Traukiantis žiemai uostamiestyje krenta centralizuotai teikiamos šilumos kaina. Kovo mėnesį, lyginant su vasariu, ji mažėja simboliškai – 1 procentu, ir kainuos 4,82 cento už kilovatvalandę (be PVM).

Klaipėdoje didžiausią įtaką kainų svyravimui turi nepriklausomi šilumos gamintojai (NŠG), kurie savo katilinėse pagamina ir šalčiausiais metų mėnesiais patiekia daugiau kaip pusę miestui reikalingos šilumos.

Kovą, lyginant su vasariu, nepriklausomi gamintojai aukcione parduodamos šilumos kainas sumažino 7,6 proc. Bet nustatant kainą būsimam mėnesiui įskaičiuojamos ir gamtinių dujų, biokuro, mazuto kainos. O kovą jos kopia aukštyn:  gamtinės dujos brangsta 19,2 proc., biokuras 5,8 proc., mazutas 3,8 proc.

AB „Klaipėdos energija“, kaip ir kitos šalies centralizuoto šilumos tiekimo bendrovės, biokurą ir dujas privalo pirkti iš biržos. Skirtingai nei NŠG ir pramonės įmonės, įsigydamos gamtines dujas šilumos tiekimo bendrovės dar turi mokėti ir saugumo dedamąją.

Visgi, kasmet stebima pavasarinė šilumos kainų kritimo tendencija jau prasidėjo. Kovas dar bus gana vėsus, šilumos miestui reikės daug ir nepriklausomų šilumos gamintojų konkurencija neprasidės – visą jų pasiūlomą šilumą už aukštą kainą AB „Klaipėdos energija“ turės supirkti. Vidutinė kovo NŠG kaina bus 2,42 cento už kilovatvalandę.

„Jau matome aukciono kainas balandžio mėnesiui. Ir čia mūsų klientams yra malonesnių žinių: nepriklausomų gamintojų kainos mažės apie 40 procentų, ir kris vidutiniškai iki 1,45 cento už kilovatvalandę“, – sakė V. Buinevičius.

Klaipėdos miesto savivaldybės administracija jau buvo atkreipusi dėmesį į aplinkybę, kad Klaipėdoje nepriklausomi šilumos gamintojai diktuoja daug aukštesnes parduodamos šilumos kainas negu jų kolegos Vilniuje ir Kaune, tačiau su Valstybine energetikos reguliavimo taryba, kuri nustato kainų skaičiavimo metodikas visos Lietuvos energetikams, pradėta diskusija kol kas rezultatų nedavė.