Slapukais vadinami informacijos elementai, perkeliami iš interneto svetainės į jūsų kompiuterio standųjį diską. Tai nedideli informacijos failai, kurie leidžia interneto svetainėms išsaugoti ir vėl pasiekti informaciją apie naudotojo naršymo įpročius. Slapukus naudoja dauguma interneto svetainių, nes jie yra viena iš daugybės priemonių, kurios padeda pritaikyti interneto turinį prie naudotojų poreikių. Slapukai leidžia interneto svetainėms teikti prie naudotojų poreikių pritaikytas paslaugas (pavyzdžiui, įsimenant prisijungimo duomenis, išlaikant pirkinius pirkinių krepšelyje arba rodant tik konkretų naudotoją dominantį turinį).
Apskrito stalo diskusija „Šilumos ūkio ateitis: kaip užtikrinti, kad investicijos kurtų tvarią sistemą ir netaptų našta vartotojams”
Data
17 balandžio, 2019Organizatorius
LŠTA ir Seimo energetikos ir darnios plėtros komisijaVieta
LR SeimasLietuvos Respublikos Seimo energetikos ir darnios plėtros komisija kartu su Lietuvos šilumos tiekėjų asociacija 2019 m. balandžio 17 d. Lietuvos energetikų dienos proga pakvietė į apskritojo stalo diskusiją „ŠILUMOS ŪKIO ATEITIS: KAIP UŽTIKRINTI, KAD INVESTICIJOS KURTŲ TVARIĄ SISTEMĄ IR NETAPTŲ NAŠTA VARTOTOJAMS”. Lietuvos centralizuoto šilumos tiekimo (CŠT) sistemoje baigiasi 15 metų trunkantis etapas, siekiant perorientuoti šilumos gamybą iš gamtinių dujų į gamybą iš atsinaujinančių energijos šaltinių – biokuro. Sparčios ir kryptingos investicijos transformavo CŠT sistemą ir kitąmet biokuro katilai gamins 80 % šilumos. Pasiekėme ilgalaikį tikslą, tačiau artėjame prie ribos, kai turime išsikelti naujus tikslus, nes greitai inertiškos investicijos į biokuro įrenginius bus neefektyvios. Laikas apsispręsti, kaip toliau vystysime CŠT sistemą, į ką investuosime, kad ji tobulėtų ir veiktų kaip vientisas organizmas, garantuodama saugumą, didžiausią ekonominę naudą vartotojams ir švarią aplinką. Kaip saugoti ir vėliau panaudoti CŠT sistemoje atliekinę ir perteklinę šilumą, kad degintume mažiau kuro? Kaip į CŠT sistemas integruoti kitus atsinaujinančius šaltinius, tokius kaip saulė ir šilumos siurbliai? Kaip ir kodėl investicijas į CŠT sistemos plėtrą bei atnaujinimą derinti su pastatų renovacija? Ką pasiektume įdiegę centralizuotą vėsumos tiekimą? Kaip ir kodėl reikia išlaikyti vartotojus, kurie CŠT linkę iškeisti į alternatyvius šildymo būdus? PROGRAMA 11:45-12:00 Sutikimo kava 12:00-12:10 Pasveikinimas ir įžanginis žodis Virgilijus PODERYS, Seimo Energetikos ir darnios plėtros komisijos pirmininkas 12:10-12:30 Kaip kursime išmanaus miesto energetinį tinklą? Dr. Valdas LUKOŠEVIČIUS, Lietuvos šilumos tiekėjų asociacijos prezidentas 12:30-13:30 Diskusija 13:30 – 14:00 Neformalus aptarimas prie kavos |
Diskusijos vaizdo įrašą rasite ČIA |
LŠTA pranešimas spaudai „Šilumos ūkio perspektyvos – biokuras gerai, bet kas toliau?”
Kaip kursime išmanaus miesto energetinį tinklą?/ LŠTA prezidento V. Lukoševičiaus pranešimas
Kiti renginiai
Vilniaus universiteto Aula Parva (Mažojoje auloje), Universiteto g. 3, Vilniuje, taip pat nuotoliniu būdu
Hibridiniu formatu: nuotoliniu būdu (Teams) ir dalyvaujant gyvai Bratislavoje
SHERLOCK vebinaras „Building a Greener Europe: Leading the Charge in Energy Renovation“
Seminaro metu bus analizuojami sėkmingų pilotinių projektų rezultatai, aptarti įvairūs renovacijos modeliai, taikomi skirtingose Europos šalyse. Dalyviai sužinos apie galiojančius Europos reglamentus, paramos ir finansavimo mechanizmus renovacijos sektoriuje. Be to, bus pristatyti naujausi energiją taupančių technologijų ir statybinių medžiagų pasiekimai.