Slapukais vadinami informacijos elementai, perkeliami iš interneto svetainės į jūsų kompiuterio standųjį diską. Tai nedideli informacijos failai, kurie leidžia interneto svetainėms išsaugoti ir vėl pasiekti informaciją apie naudotojo naršymo įpročius. Slapukus naudoja dauguma interneto svetainių, nes jie yra viena iš daugybės priemonių, kurios padeda pritaikyti interneto turinį prie naudotojų poreikių. Slapukai leidžia interneto svetainėms teikti prie naudotojų poreikių pritaikytas paslaugas (pavyzdžiui, įsimenant prisijungimo duomenis, išlaikant pirkinius pirkinių krepšelyje arba rodant tik konkretų naudotoją dominantį turinį).
AB „Panevėžio energija“ pranešimas „KĄ DARYTI, JEI NEŠYLA RADIATORIAI“
Kiekvienais metais, prasidėjus šildymo sezonui, šilumos tiekėjas sulaukia gyventojų klausimų dėl nešylančių ar prastai šylančių radiatorių. Dažniausia to priežastis – neišleistas oras iš stovų arba gedimai pastatų šildymo ir karšto vandens sistemose. Už tinkamą sistemų veikimą atsako pastato administratoriai bei šildymo ir karšto vandens sistemų prižiūrėtojai.
Jei, prasidėjus šildymo sezonui, nešyla dalis radiatorių arba juose girdimi įvairūs garsai, greičiausiai, iš sistemos reikia išleisti susikaupusį orą. Oras šildymo sistemoje susikaupia vykdant sistemų remonto ar paruošimo šildymo sezonui darbus. Oras iš radiatorių pašalinamas atsukant čiaupus, dažniausiai sumontuotus viršutinių namo butų radiatoriuose ir išleidžiant susikaupusį orą.
Tai gali padaryti pastato šildymo ir karšto vandens sistemų prižiūrėtojai arba patys viršutinių aukštų butų gyventojai. Pašalinus orą iš sistemos, radiatoriai pradeda šilti normaliai.
Tačiau labai dažnai atsitinka taip, kad viršutinio buto savininkas arba gyventojas išvykęs ir oro pašalinti iš radiatorių nėra kam. Pasitaiko netgi atvejų, kai viršutinių butų savininkai tiesiog neįsileidžia sistemų prižiūrėtojų. Rezultatas – nešylantys kurių nors butų radiatoriai ir šąlantys gyventojai.
Netinkamai veikiant šildymo ar karšto vandens sistemai ar pastebėjus gedimą, pirmiausiai reikia pranešti savo pastato administratoriui, bendrijos pirmininkui arba kitam jūsų išrinktam atsakingam asmeniui. Taip pat galite pranešti ir pastato šildymo bei karšto vandens sistemų prižiūrėtojui. Jūsų pastato administratoriaus ar šildymo bei karšto vandens sistemų prižiūrėtojo kontaktai turi būti pateikti laiptinėse esančiose informacinėse lentelėse.
AB „Panevėžio energija“ daugiabučių namų šildymo ir karšto vandens sistemas prižiūri Zarasuose ir kai kuriuose Panevėžio, Pasvalio rajono ir miesto namuose (AB „Panevėžio energija“ eksploatuojamų daugiabučių namų sąrašas). Kituose bendrovės regionuose – pastatų vidaus sistemas eksploatuojančios įmonės ir organizacijos.
Kitos naujienos
Panevėžio mieste šildymo kompensacijų prašo daugiau nei 10 tūkst. gyventojų, tai yra kone dvigubai daugiau nei praėjusiais metais.
Į „Vilnies“ redakciją atsiuntusi gruodžio mėnesio sąskaitą už komunalines paslaugas molėtiškė (redakcijai prisistatė) išdėstė savo nuomonę ir pastebėjimus dėl renovacijos naudos, kuria moteris, gavusi sąskaitą, suabejojo.

Lietuvoje gausu daugiabučių namų, kurių vamzdynų sistemos – nekeistos nuo pastatymo dienos. Kai kuriuose tebeeksplotuojami vamzdžiai – senesni už Lietuvos nepriklausomybę, tad jų trūkimų pasitaiko vis dažniau. Draudikų statistika rodo, kad norinčių apsaugoti savo turtą skaičius kyla, deja, daugelis vandens sukeltų turto žalų įvyksta būtent dėl trūkusių vamzdžių.
AB „Klaipėdos energija“ siekdama mažinti šilumos energijos kainas, planuoja investicijas senų šilumos trasų atnaujinimui ir naujų tiesimui, todėl raginame Klaipėdos ir Gargždų miestų daugiabučių ir individualių namų gyventojus teikti paraiškas prisijungti prie centralizuotų šilumos tiekimo tinklų.