Slapukais vadinami informacijos elementai, perkeliami iš interneto svetainės į jūsų kompiuterio standųjį diską. Tai nedideli informacijos failai, kurie leidžia interneto svetainėms išsaugoti ir vėl pasiekti informaciją apie naudotojo naršymo įpročius. Slapukus naudoja dauguma interneto svetainių, nes jie yra viena iš daugybės priemonių, kurios padeda pritaikyti interneto turinį prie naudotojų poreikių. Slapukai leidžia interneto svetainėms teikti prie naudotojų poreikių pritaikytas paslaugas (pavyzdžiui, įsimenant prisijungimo duomenis, išlaikant pirkinius pirkinių krepšelyje arba rodant tik konkretų naudotoją dominantį turinį).
Vilnius ketina uždrausti šildymąsi kietuoju kuru gyvenamuosiuose būstuose
Straipsnis publikuotas 2021-09-13 portale delfi.lt. Skaitykite daugiau: https://www.delfi.lt/verslas/energetika/vilnius-ketina-uzdrausti-sildymasi-kietuoju-kuru-gyvenamuosiuose-bustuose.d?id=88170953
Vilniuje turėtų būti uždraustas kietojo kuro naudojimas gyvenamuosiuose būstuose, sako vicemeras Valdas Benkunskas.
„Spalio mėnesį Vilniaus miesto savivaldybės Tarybos posėdyje planuojamas svarstyti Vilniaus miesto švaros ir tvarkos taisyklių pakeitimas, kuriame numatoma drausti gyvenamuosiuose būstuose naudoti kietąjį kurą“, – „Delfi“ sakė jis.
Pasak vicemero, tam yra kelios priežastys.
„Visų pirma, tai CO2 išmetimo ribojimas ir mažinimas. Su tuo susijusi ir ilgalaikė pastatų renovacijos strategija, kurioje numatyta iki 2050 metų didžiąją dalį pastatų paversti į neišmetančius CO2. Taip pat – gyventojų sveikata, nes degančio kietojo kuro dalelės bei kancerogenai patenka į patalpas ir ilguoju laikotarpiu kelia pavojų vilniečių sveikatai.
Atsižvelgiant į tai siūloma keisti aukščiau minėtas taisykles, įvedant draudimą Vilniaus miesto teritorijoje kūrenti akmens anglį bei durpių briketus“, – dėstė jis.
V. Benkunskas dar nurodė, kad savivaldybei priklausančiuose socialiniuose būstuose, kur naudojamos kietojo kuro krosnys, ketinama keisti jas į atsinaujinančius išteklius vartojančias sistemas, o Vilniaus šilumos tinklai įvertins galimybes prie centralizuoto šildymo sistemos prijungti Senamiestyje esančius „krosninius“ pastatus.
„Šiam siūlymui iš esmės pritaria Sveikatos apsaugos ministerija, o Aplinkos ministerija patikino, jog nuo 2012 metų vykstančios Klimato kaitos programos parama namų ūkiams, kurie keičia kieto kuro krosnis į „žalius“ įrenginius, planuojama skirti ir toliau, taigi vilniečiams užtikrinama kompensacija pereinant prie ekologiško šildymo. Savivaldybė bei Viešosios tvarkos pareigūnai visų pirma informuos gyventojus apie šias galimybes, o administracinės nuobaudos bus taikomos tik piktybiškai taisykles pažeidžiantiems bei kategoriškai atsisakantiems imtis veiksmų keisti šildymo sistemą“, – sakė vicemeras
Kitos naujienos
2024 m. lapkričio 7 d. vyks Žaliosios ekonomikos, energetikos ir transporto forumas verslo, politikos ir visuomenės lyderiams GREENTECH VILNIUS‘ 2024
Suomijos žiema: už lango tamsa, temperatūra krenta gerokai žemiau nulio, o saulės šviesa per dieną matosi vos keletą valandų. Tokios sąlygos reikalauja nuolatinio šildymo, bet suomių įmonė „Polar Night Energy“ surado naują būdą, kaip tai padaryti naudojant atsinaujinančią energiją ir išmaniąją technologiją – smėlio bateriją.
Lietuva, kaip ir kitos Europos šalys, turi ambicingų tikslų tvarios energetikos srityje. Europos Sąjungos reikalavimai, skatinantys didinti atsinaujinančių energijos šaltinių dalį ir gerinti energetinį efektyvumą, skatina šalis investuoti į naujas technologijas.
Penktadienį, lapkričio 1 d., įsigalioja Statybos įstatymo bei maždaug 70 poįstatyminių teisės aktų pataisos, apimančios statinių projektavimą, statiniams keliamus reikalavimus, statybą leidžiančių dokumentų išdavimo procedūras, naujoves erdvinių duomenų ir kadastro, žemės ir savivaldybių infrastruktūros srityse, statybos dalyvių veiklos reguliavime.