Vilniečiams sukurta dalijimosi informacija platforma „VilniusGyvai“

2019-03-06

Sostinės savivaldybė pristatė dar vieną inovaciją skirtą vilniečiams – „VilniusGyvai“ dalijimosi informacija platformą. Tai trumpi, vilniečiams aktualūs savivaldybės ir jos įmonių grupės pranešimai, kurie skelbiami socialinio tinklo Twitter paskyroje ir naujienų portalo 15min internetiniame puslapyje. Šiomis naujienomis paprasta dalintis tiek gyventojams tarpusavyje, tiek naujienų portalams. Paslaugos prenumeratoriai gauna iššokančius pranešimus į savo mobiliuosius ir kompiuterius.

„VilniusGyvai – tai platforma, kurioje informuojame apie miesto įvykius, kurie svarbūs gyventojams, bet dažnai pasimeta didelio informacinio triukšmo sraute. Tai padės pranešti informaciją, kuri svarbi vilniečių  kasdienybėje, tačiau galbūt nėra didelė naujiena visam didmiesčiui. Tokiu būdu pavyks pateikti informaciją tiksliau, efektyviau, mažinti informacinę atskirtį ir geriau informuoti gyventojus, sumažinti dėl informacijos stokos kylančius konfliktus“, – sako Administracijos direktorius Povilas Poderskis.

„VilniusGyvai“ leidžia gauti operatyvią informaciją apie gatvėse planuojamus darbus, ribojamą eismą, autobusų ir troleibusų maršrutų pasikeitimus, apie geriamojo vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymo paslaugų kainų pokyčius, šilumos ir karšto vandens tiekimo atnaujinimus ir kt.

Šiuo metu svarbiausi pranešimai apie įvykius, kurie gali turėti įtakos miestiečių kasdienybei skelbiami „VilniausGyvai“ socialinio tinklo Twitter paskyroje: https://twitter.com/vilniusgyvai bei naujienų portalo 15min internetiniame puslapyjehttps://www.15min.lt/vilnius-gyvai

Norintys gauti naujienas gali sekti savivaldybės paskyrą Twitter, o mobiliosiose telefonuose turėti įsirašę 15min programėlę bei būti registruotu vartotoju – tuomet „Pranešimų“ skiltyje „Naujienų grupėje“ pažymėti, jog norite gauti svarbius pranešimus iš „VilniusGyvai“.

„15min visuomet siekia būti patogiausia naujienų platforma žmonėms. Mes labai vertiname savo vartotojų laiką ir norime suteikti pačią aktualiausią informaciją kuo operatyviau. 15min skaito daugybė Vilniaus miesto gyventojų, todėl projektas „VilniusGyvai“ jiems leis paprastai ir patogiai gauti aktualias žinutes apie miesto gyvenimą“, – sako 15min generalinis direktorius Ramūnas Šaučikovas.

Tai naujas augantis projektas, kuris bus įgyvendinamas ir tobulinamas etapais. Iš pradžių platformos naudotojai gaus visus 15min naujienų portale „VilniusGyvai“ skelbiamus pranešimus apie miesto įvykius, vėliau prenumeratoriai turės galimybę pasirinkti būtent jiems aktualias naujienas pagal savo gyvenamąjį rajoną ir kitus kriterijus.

Projekto vadovė administracijos direktoriaus patarėja dr. Eglė Radvilė džiaugėsi sėkmingai kartu su savivaldybės E.Miesto komanda sukurtu projektu: „Mes su E. Miesto komanda siekiame, kad svarbiausia  informacija apie Vilniaus miestą būtų prieinama visiems ir nenaudojant sudėtingų technologijų. Taikydami darbuotojų sumanumą ir meistriškumą siekiame įveiklinti miestą, o ne kurti naujus produktus, jei panašūs sprendimai jau yra naudojami“,  – apie „VilniusGyvai“ pasakojo projekto vadovė Dr. Eglė Radvilė.

„VilniusGyvai“ ir vienas pirmųjų įrankių, sukurtų savivaldybei pradėjus dirbti pagal naują  strateginę kryptį VILNIUS 2IN (angl. „Intelligent and Integrated“), kuri perspektyvoje taps pagrindiniu strateginiu dokumentu, nurodančiu Vilniaus miesto vystymosi gaires.

VILNIUS 2IN strateginė kryptis taikoma visai Vilniaus miesto savivaldybės įmonių grupei, kurią sudaro daugiau kaip 300 savivaldybei pavaldžių įmonių bei įstaigų.

Projekto partneris 15min, vienas didžiausių ir moderniausių interneto portalų Lietuvoje. 15min yra itin mėgstamas Vilniaus miesto gyventojų, todėl būtent jų suteikta platforma ir profesionali pagalba integruojant „VilniusGyvai“ žinutes į specialų polapį, padėjo projektui startuoti greitai ir potencialiai pasiekti plačią vilniečių auditoriją.