Slapukais vadinami informacijos elementai, perkeliami iš interneto svetainės į jūsų kompiuterio standųjį diską. Tai nedideli informacijos failai, kurie leidžia interneto svetainėms išsaugoti ir vėl pasiekti informaciją apie naudotojo naršymo įpročius. Slapukus naudoja dauguma interneto svetainių, nes jie yra viena iš daugybės priemonių, kurios padeda pritaikyti interneto turinį prie naudotojų poreikių. Slapukai leidžia interneto svetainėms teikti prie naudotojų poreikių pritaikytas paslaugas (pavyzdžiui, įsimenant prisijungimo duomenis, išlaikant pirkinius pirkinių krepšelyje arba rodant tik konkretų naudotoją dominantį turinį).
Vietoj iškastinio kuro lengvatų – 80 proc. lengvata tvariai energijai nepasiturintiems
LR aplinkos ministerijos 2021 m. liepos 12 d. pranešimas.
Mažas pajamas gaunantys gyventojai galės pretenduoti į 80 procentų išlaidų sudarančią paramą įsirengti saulės elektrinę arba jos dalį, arba pasikeisti taršius šildymo įrenginius į efektyvesnius, atsinaujinančius energijos išteklius. Šiemet šiai priemonei suplanuota 1 mln. eurų iš Klimato kaitos programos.
Palyginimui, iki šiol gyventojams už įrengtą 1 kW saulės elektrinės kompensuojama 323 EUR/kW, tai yra 30 proc.
Pasak aplinkos viceministrės Gintarės Krušnienės, tokia priemonė Žaliąjį kursą paverčia ne tik tvariųjų investicijų ir darbo vietų kūrimo strategija, bet prisideda ir sprendžiant socialines problemas. „Iki šiol teikiama parama už šildymą arba elektrą neskatina mažesnes pajamas gaunančių asmenų keisti savo energijos šaltinių tvariais. Naujoji tvarka padės keisti požiūrį“, – sako aplinkos viceministrė Gintarė Krušnienė.
Paramą gauti galės pareiškėjai, kurie 6 mėnesius nepertraukiamai iki metinės sąmatos patvirtinimo dienos (t. y. iki 2021 m. kovo 31 d.), atitiko nepasiturinčio gyventojo statusą.
Gyventojai kviečiami susipažinti su aplinkos ministro įsakymo projektu „Dėl Klimato kaitos programos priemonės fiziniams asmenims „Atsinaujinančių energijos išteklių panaudojimas nepasiturinčių fizinių asmenų elektros energijos reikmėms ir iškastinį kurą naudojančių šilumos įrenginių pakeitimui“ tvarkos aprašo patvirtinimo“ ir teikti pastabas bei pasiūlymus iki liepos 22 d. el. paštu emilija.saulyte@am.lt.
Kitos naujienos
Lietuvos centralizuoto šilumos tiekimo (CŠT) sektorius su Vilniaus kogeneracinės jėgainės paleidimu iš esmės užbaigė gamtinių dujų keitimo į biokurą ir komunalines atliekas reformų etapą. Tai faktinė energetinė nepriklausomybė Lietuvos šilumos ūkyje, nes daugiau kaip 90% centralizuotai tiekiamos šilumos gaminama iš vietinio ir atsinaujinančio kuro. Kas toliau? Kaip Lietuvos CŠT sektorius dar galėtų prisidėti tobulinant šalies energetiką? Ko tam reikia? Kas skatina ir motyvuoja pažangą valstybės detaliai reguliuojamame sektoriuje? Apie visa tai, ir ne tik, žvilgsnis iš istorinės retrospektyvos į perspektyvą.
Neretai senų daugiabučių gyventojams šaltasis metų sezonas pirmiausia asocijuojasi su išaugusiomis sąskaitomis už šildymą