Slapukais vadinami informacijos elementai, perkeliami iš interneto svetainės į jūsų kompiuterio standųjį diską. Tai nedideli informacijos failai, kurie leidžia interneto svetainėms išsaugoti ir vėl pasiekti informaciją apie naudotojo naršymo įpročius. Slapukus naudoja dauguma interneto svetainių, nes jie yra viena iš daugybės priemonių, kurios padeda pritaikyti interneto turinį prie naudotojų poreikių. Slapukai leidžia interneto svetainėms teikti prie naudotojų poreikių pritaikytas paslaugas (pavyzdžiui, įsimenant prisijungimo duomenis, išlaikant pirkinius pirkinių krepšelyje arba rodant tik konkretų naudotoją dominantį turinį).
Viešoji konsultacija dėl ES direktyvos perkėlimo į nacionalinę teisę
LR energetikos ministerijos pranešimas, 2024 m. gegužės 21 d.
Siekiant užtikrinti Europos Parlamento ir Tarybos Direktyvos (ES) 2023/2413 2023 m. spalio 18 d., kuria iš dalies keičiami Direktyva (ES) 2018/2001, Reglamentas (ES) 2018/1999 ir Direktyva 98/70/EB, kiek tai susiję su skatinimu naudoti atsinaujinančiųjų išteklių energiją, ir panaikinama Tarybos direktyva (ES) 2015/652 (toliau – Direktyva), 15b ir 15c nuostatų perkėlimą į nacionalinius teisės aktus, Energetikos ministerija parengė Paspartintos atsinaujinančių išteklių energijos plėtros zonų reguliavimo nustatyto Direktyvoje koncepciją.
Susipažinti su koncepcija galite čia.
Kviečiame į koncepcijos aptarimą nuotoliniu būdu š. m. gegužės 28 d. 13 val.
Prašome registruotis el. paštu klimato.kaita@enmin.lt, nurodant savo vardą, pavardę, atstovaujamą organizaciją ir el. paštą, iki š. m. gegužės 27 d. 17 val.
Užsiregistravusiems dalyviams bus atsiųsta susitikimo nuoroda.
Kitos naujienos
Konkursas „Lietuvos metų gaminys 2024“ Mašinų ir prietaisų pramonės grupėje tapo reikšmingas įmonės „Kalvis“ istorijai.
Renovacijos istorija Lietuvoje prasidėjo dar XX a. pabaigoje, kai pirmieji daugiabučiai buvo modernizuojami dėl prastų šilumos izoliacijos savybių.
Šilumos gamybos ir tiekimo procesams reikia daug elektros. Siekdama mažinti šilumos kainą ir naudoti tvariai pagamintą elektrą, „Kauno energija“ išsikėlė strateginį tikslą visą savo veiklai reikalingą elektrą pasigaminti pati. Įmonės pastatų stogus jau dengia nuosavos saulės fotovoltinės elektrinės, o Petrašiūnų elektrinėje pradėjo veikti organinio Renkino ciklo (ORC) principu veikianti turbina. Inovacija leis per metus sutaupyti apie 400 tūkst. eurų.