Slapukais vadinami informacijos elementai, perkeliami iš interneto svetainės į jūsų kompiuterio standųjį diską. Tai nedideli informacijos failai, kurie leidžia interneto svetainėms išsaugoti ir vėl pasiekti informaciją apie naudotojo naršymo įpročius. Slapukus naudoja dauguma interneto svetainių, nes jie yra viena iš daugybės priemonių, kurios padeda pritaikyti interneto turinį prie naudotojų poreikių. Slapukai leidžia interneto svetainėms teikti prie naudotojų poreikių pritaikytas paslaugas (pavyzdžiui, įsimenant prisijungimo duomenis, išlaikant pirkinius pirkinių krepšelyje arba rodant tik konkretų naudotoją dominantį turinį).
Taupome šilumą: kodėl negalima šiltinti namų iš vidaus ir kiti svarbūs dalykai
Šaltinis: 2021 m. spalio 29 d., www.mazeikiuinfo.lt.
Nesustabdomai brangstanti šiluma ne vieną verčia dar kartą įvertinti savo būstą – galbūt galima ką nors padaryti, kad šilumos nuostoliai būtų mažesni. Atsakymas, kaip to pasiekti, labai paprastas – geresnė šilumos izoliacija. Tačiau, nesilaikant kelių pagrindinių taisyklių, papildomas apšiltinimas gali ne tik nepadėti, bet netgi pakenkti.
„Kiekvienas pastatas ir jo konstrukcija yra skirtingi, tad kiekvienu atveju tikrai naudingą patarimą galima pateikti tik įvertinus konkrečią situaciją. Tačiau yra keletas pagrindinių namų apšiltinimo principų, kurių rekomenduojama laikytis visada. Priešingu atveju, galite ne tik nesutaupyti, bet patirti dar didesnių išlaidų“, – sako „Kingspan Insulation“ atstovas Lietuvoje Marius Kačinauskas.
Sprendžiant klausimą, kaip taupyti šilumą, svarbu žinoti, kur patiriame didžiausius jos nuotolius. Individualiuose namuose, jei neįrengta šilumą taupanti rekuperacijos sistema, didžiausi šilumos nuostoliai paprastai būna per vėdinimo sistemas ir siekia net iki 35 proc. Dar apie 15 proc. šilumos išeina per sienas, 15 proc. sunaudojama karšto vandens ruošimui, panašiai tiek pat netenkame per langus ir duris, apie 13 proc. per stogą ir dar 7 proc. – per grindis.
Visą straipsnį skaitykite – https://mazeikiu.info/taupome-siluma-kodel-negalima-siltinti-namu-is-vidaus-ir-kiti-svarbus-dalykai/
Kitos naujienos
Nuo namo fasado krintantys plytgaliai, išpuvę vamzdynai, kiauras stogas – tokia yra dažno seno daugiabučio kasdienybė. Tačiau vos per kelis mėnesius šis vaizdas gali pasikeisti.
Miestuose suvartojama virš 65 proc. pasaulio energijos ir išmetama daugiau kaip 70 proc. anglies dvideginio (CO2)
Lapkričio mėn. vidutinė centralizuotai tiekiamos šilumos kaina Lietuvoje yra 7,20 ct/kWh (be PVM) – skelbia Valstybinė energetikos reguliavimo taryba (VERT). Palyginus su spalio mėn., kilovatvalandės kaina didėja 11,46 proc.
AB „Panevėžio energija“ informuoja, kad vadovaujantis teisės aktų reikalavimais (Šilumos ūkio įstatymo 23 straipsnio 2 dalis ir Energetikos ministro 2022-07-05 įsakymas Nr.1-212 „Dėl daugiabučių namų vidaus šildymo ir karšto vandens sistemų privalomųjų reikalavimų patvirtinimo“) visos sistemos, neatitinkančios daugiabučio namo šildymo ir karšto vandens sistemos privalomųjų reikalavimų, turi būti pertvarkytos pagal šilumos tiekėjo išduotas technines sąlygas iki 2026 m. liepos 1 d.