Spaudos konferencija „Valstybės reguliuojamų ir privačių šilumos gamintojų konkurencija – kova be taisyklių?

Data

14 spalio, 2019

Organizatorius

Seimo narys A. Butkevičius

Vieta

LR Seimas

Seime spalio 14 d. vyko Seimo nario Algirdo Butkevičiaus spaudos konferencija „Valstybės reguliuojamų ir privačių šilumos gamintojų konkurencija – kova be taisyklių? ” Dalyvavo Šiaulių miesto savivaldybės meras Artūras Visockas, Lietuvos šilumos tiekėjų asociacijos prezidentas Valdas Lukoševičius, AB „Šiaulių energijos” finansų ir ekonomikos direktorė Audronė Čepulienė ir AB „Šiaulių energijos” generalinis direktorius Virgilijus Pavlavičius.

Vaizdo įrašą galima peržiūrėti ČIA

Privataus kapitalo dalyvavimas viešose, dažnai monopolinėse, paslaugose įvairiose savivaldybėse aiškiai parodė, kad labai sudėtinga nukreipti privačių įmonių pastangas viešajam gėriui kurti. Kaip bežiūrėtum, privačių įmonių motyvacija siekti pelno, o teisinis ir finansinis pasirengimas, galimybės motyvuoti darbuotojus ar išorinius pagalbininkus yra daug geresnės negu valstybės ar savivaldos įmonių, kur net geriausi specialistai dažnai dirba už varganą algą. Todėl kai susiduria skirtingi verslo ir viešojo sektoriaus interesai – nesunku atspėti kas laimi. Daug kartų matyti pavyzdžiai, kai privatininkai viešajame sektoriuje „nugriebia grietinėlę“, o jau pasekmes „srėbti“ tenka toms pačioms savivaldybėms, o tiksliau biudžeto ar komunalinių mokesčių mokėtojams. Tai pasiekti dažniausiai padeda „tinkamai“ sukurtos taisyklės – tai yra teisės aktai, sutartys ar pan., kurių neperprasi, kol su tuo nesusidursi. Tai liudija ir teisiniai ginčai, vykstantys kai kuriose savivaldybėse su buvusiais ar tebesančiais šilumos ūkio nuomininkais.      

Plačiau apie tai skaitykite Šiaulių miesto mero komentare „Privataus ir viešojo kapitalo „konkurencija“ šilumos ūkyje“

Spaudos konferencijos metu Seimo narys A. Butkevičius, Šiaulių miesto meras ir LŠTA vadovas pasirašė bendrą kreipimasį į Vyriausybę ir Energetikos ministeriją dėl Energetikos ministerijos parengtų teisės aktų projektų

Kiti renginiai