Spalio 22 d. vyko tarptautinė konferencija „Tvarūs energetikos sprendimai“

2021-10-28

Šaltinis: Ukmergės rajono savivaldybė, www.ukmerge.lt, 20221 m. spalio 25 d.

Penktadienį, spalio 22 d., Ukmergės rajono savivaldybės  meras Rolandas Janickas, Tarybos narys Arvydas Pėšina, Strateginio planavimo, investicijų ir verslo plėtros skyriaus darbuotojai, UAB „Ukmergės šiluma“ direktorius Vydas Paknys bei kiti suinteresuoti asmenys dalyvavo tarptautinėje konferencijoje „Tvarūs energetikos sprendimai“. Ši konferencija yra jau antri metai vykdomo projekto „Darnus miestų vystymas” dalis.

Ukmergės rajono savivaldybė projekte dalyvauja kartu su miestais partneriais Kamianec-Podolskij (Ukraina)  ir Mariestad (Švedija). Projekto tikslas – sukurti tvarias visuomenes, kuriose pilietinis dialogas yra vystymosi pagrindas. Savivaldybės kartu diskutuoja bei rengia darnaus miestų ir bendruomenių vystymosi modelį.

Konferencijos metu pranešimus skaitė Lietuvos, Švedijos ir Ukrainos atstovai. Po pirmojo Susanné Wallner, Mariestad savivaldybės Verslo vadovės,  pranešimo, apie realias galimybes „žalią“ elektrą gaminti Ukmergės įstaigose kalbėjo Gintautas Monkevičius, Lietuvos saulės energetikos asociacijos valdybos narys. Kalbėta apie planus pastatyti bendrą UKMERGĖS Saulės parką, kad būtų patenkintas Savivaldybės įstaigų elektros poreikis. Rajono biudžetinės įstaigos per metus suvartoja > 3 600 MWh elektros energijos. Na o tikslas yra, kad visa elektra Ukmergės įstaigoms būtų gaminama iš saulės šviesos. G. Monkevičius įsitikinęs, kad Ukmergės viešąjį sektorių galima paversti „ŽALIUOJU“, svarbu, kad užtektų pastangų ir ryžto.

Apie šilumos ūkio vystymąsi mūsų rajone kalbėjo Vydas Paknys, UAB „Ukmergės šiluma” vadovas. Jis teigė, kad kiekvienais metais šilumos gamybos apimtys pas mus mažėja ir vis daugiau šilumos gamyboje naudojama biokuro. Galime pasigirti ir vis mažėjančiu išmetamu CO2 kiekiu (palyginus 2020 m. su 2013 m. kenksmingų dujų išmetama mažiau 3,6 karto). V. Paknys pabrėžė, kad UAB „Ukmergės šiluma” vienas iš pagrindinių uždavinių- mažinti iškastinio kuro naudojimą. Šį tikslą įgyvendinti galima naudojant saulės ir šilumos siurblių energiją, didinant  biokuro naudojimą ir modernizuojant esamų katilinių darbą.

Visos trys šalys dalinosi savo patirtimi apie  įgyvendinamus uždavinius energijos vartojimo efektyvumo srityje, apie tvarios energijos sistemų diegimą, elektromobilių įkrovimo infrastruktūros plėtrą. Konferencijoje skaityti pranešimai buvo naudingi ir aktualūs, išklausius jų, jau galima daryti išvadas, kad visos trys projekto šalys eina tinkama linkme ir sėkmingai siekia įgyvendinti pagrindinius projekto tikslus.

Sekantis žingsnis – darbas su jaunais žmonėmis ir jų įtraukimas į projektą. Abiejų Ukmergės miesto gimnazijų (Jono Basanavičiaus gimnazija, Antano Smetonos gimnazija) ir Ukmergės technologijų ir verslo mokyklos moksleiviai dalinsis darnaus miesto idėjomis, į mokymo kursą bus integruotas tarptautinis bendravimas.

Kitos naujienos