Slapukais vadinami informacijos elementai, perkeliami iš interneto svetainės į jūsų kompiuterio standųjį diską. Tai nedideli informacijos failai, kurie leidžia interneto svetainėms išsaugoti ir vėl pasiekti informaciją apie naudotojo naršymo įpročius. Slapukus naudoja dauguma interneto svetainių, nes jie yra viena iš daugybės priemonių, kurios padeda pritaikyti interneto turinį prie naudotojų poreikių. Slapukai leidžia interneto svetainėms teikti prie naudotojų poreikių pritaikytas paslaugas (pavyzdžiui, įsimenant prisijungimo duomenis, išlaikant pirkinius pirkinių krepšelyje arba rodant tik konkretų naudotoją dominantį turinį).
Sostinėje prognozuojamas 60 proc. brangesnis šildymo sezonas: specialistai paaiškina, kodėl mokėsime daugiau
Straipsnis publikuojamas www.lrt.lt, Verslas, 2021 m. rugsėjo 16 d.
Dėl biokuro ir dujų kainų šuolio prognozuojama, kad šildymo sezonas šiemet labiau patuštins gyventojų kišenes. Lietuvos banko skaičiavimu, tiems namų ūkiams, kurie dujas naudoja būstui šildyti ir per mėnesį suvartoja, pavyzdžiui, 100 kubinių metrų, išlaidos padidės 13 eurų.
Brangstant kurui, didėja šilumos kaina
Lietuvos šilumos tiekėjų asociacijos (LŠTA) atstovo Manto Paulausko teigimu, šilumos kainų augimą lemia brangstantis kuras.
„Biokuras jau dabar pabrango beveik 25 proc. ir daugiau nei dvigubai (122 proc.) pabrango gamtinės dujos“, – nurodo M. Paulauskas.
Visą straipnsį skaitykite – https://www.lrt.lt/naujienos/verslas/4/1491618/sostineje-prognozuojamas-60-proc-brangesnis-sildymo-sezonas-specialistai-paaiskina-kodel-mokesime-daugiau.
Kitos naujienos
2024 m. lapkričio 7 d. vyks Žaliosios ekonomikos, energetikos ir transporto forumas verslo, politikos ir visuomenės lyderiams GREENTECH VILNIUS‘ 2024
Suomijos žiema: už lango tamsa, temperatūra krenta gerokai žemiau nulio, o saulės šviesa per dieną matosi vos keletą valandų. Tokios sąlygos reikalauja nuolatinio šildymo, bet suomių įmonė „Polar Night Energy“ surado naują būdą, kaip tai padaryti naudojant atsinaujinančią energiją ir išmaniąją technologiją – smėlio bateriją.
Lietuva, kaip ir kitos Europos šalys, turi ambicingų tikslų tvarios energetikos srityje. Europos Sąjungos reikalavimai, skatinantys didinti atsinaujinančių energijos šaltinių dalį ir gerinti energetinį efektyvumą, skatina šalis investuoti į naujas technologijas.
Penktadienį, lapkričio 1 d., įsigalioja Statybos įstatymo bei maždaug 70 poįstatyminių teisės aktų pataisos, apimančios statinių projektavimą, statiniams keliamus reikalavimus, statybą leidžiančių dokumentų išdavimo procedūras, naujoves erdvinių duomenų ir kadastro, žemės ir savivaldybių infrastruktūros srityse, statybos dalyvių veiklos reguliavime.