Slapukais vadinami informacijos elementai, perkeliami iš interneto svetainės į jūsų kompiuterio standųjį diską. Tai nedideli informacijos failai, kurie leidžia interneto svetainėms išsaugoti ir vėl pasiekti informaciją apie naudotojo naršymo įpročius. Slapukus naudoja dauguma interneto svetainių, nes jie yra viena iš daugybės priemonių, kurios padeda pritaikyti interneto turinį prie naudotojų poreikių. Slapukai leidžia interneto svetainėms teikti prie naudotojų poreikių pritaikytas paslaugas (pavyzdžiui, įsimenant prisijungimo duomenis, išlaikant pirkinius pirkinių krepšelyje arba rodant tik konkretų naudotoją dominantį turinį).
Siūloma nustatyti aiškesnę planuojamos ūkinės veiklos poveikio aplinkai vertinimo tvarką
LR aplinkos ministerijos 2023 m. balandžio 11 d. pranešimas.
Aplinkos ministerija parengė atnaujintą Planuojamos ūkinės veiklos poveikio aplinkai vertinimo tvarkos aprašo projektą, kuriuo siūloma detalizuoti poveikio aplinkai vertinimo proceso eigą ir visuomenės dalyvavimo šiame procese reikalavimus.
Šiais pakeitimais įgyvendinamas 2022 m. lapkričio mėn. 14 d. priimtas Planuojamos ūkinės veiklos poveikio aplinkai vertinimo įstatymas.
Kadangi šiuo metu galiojantis Planuojamos ūkinės veiklos poveikio aplinkai vertinimo tvarkos aprašas yra sudėtingas ir kyla sunkumų jį taikant, siūloma jį skaidyti į 4 aprašus: poveikio aplinkai vertinimo procedūrų vykdymo, poveikio aplinkai vertinimo dokumentų rengimo, tarpvalstybinio poveikio aplinkai vertinimo procedūrų vykdymo ir visuomenės informavimo ir dalyvavimo planuojamos ūkinės veiklos poveikio aplinkai vertinimo procese reikalavimus.
Apraše nuosekliai išdėstomi poveikio aplinkai vertinimo dokumentų viešinimo reikalavimai ir nuostatos, susijusios su visuomenės dalyvavimu poveikio aplinkai vertinimo procese, numatant, kokiais terminais, kokiu būdu ir kam galima teikti pasiūlymus, užduoti klausimus. Tai sudarys palankias sąlygas gyventojų informuotumui ir įsitraukimui didinti.
Apraše siūloma tikslinti nuostatas, susijusios su poveikio aplinkai vertinimo dokumentų teikimu, derinimu ir tvirtinimu ar sprendimo priėmimu. Taip pat numatoma detalizuoti reikalavimus, kuriais atvejais ir kuriems subjektams teikiami poveikio aplinkai vertinimo dokumentai, kaip ir kokiais atvejais atsakingoji institucija Aplinkos apsaugos agentūra pakviečia dalyvauti poveikio aplinkai vertinime papildomus subjektus.
Pastaruoju metu padaugėjo planuojamų ūkinių veiklų, apie kurias dėl galimo poveikio aplinkai Lietuva praneša kitoms užsienio valstybėms, arba apie kurias užsienio valstybės praneša Lietuvai, kaip poveikį aplinkai patiriančiai valstybei. Vykdydami tarpvalstybinio poveikio aplinkai vertinimo procedūras planuojamos veiklos organizatoriai ir valstybinės institucijos pasigenda aiškumo, todėl siūloma detaliau išdėstyti tarpvalstybinio poveikio aplinkai vertinimo proceso eigą, nustatyti reikalavimus, kaip pateikti informaciją apie leidimus, išduotus planuojamai ūkinei veiklai, kuriai atliktas tarpvalstybinio poveikio aplinkai vertinimas.
Atlikti ir kiti pakeitimai, reikalingi aprašui suderinti su Poveikio aplinkai vertinimo direktyvos nuostatomis.
Pastabas ir pasiūlymus Planuojamos ūkinės veiklos poveikio aplinkai vertinimo tvarkos aprašo projektui galima teikti iki balandžio 27 d. Teisės aktų informacinėje sistemoje (TAIS).
Kitos naujienos
Beveik 5 km naujų ir rekonstruotų trasų, vamzdynai po Panemunės tiltu, vamzdžių prastūmimai po medžiais ir gatvėmis, darbai judriame A. Juozapavičiaus prospekte. Tai – vos per pusmetį įgyvendintas didžiausias šių metų „Kauno energijos“ projektas, kuriuo prie integruoto šilumos tinklo prijungta Panemunė.
Atšalus orams prasideda šiluminės energijos gamyba ne tik energetikos įmonėse, intensyviau šildomi individualūs namai, pramoninės ir komercinės patalpos – dėl to padidėja teršalų išmetimas į orą.
Skuodo rajono savivaldybės paskatinta UAB „Skuodo šiluma“ šiais metais jau vasarą nusprendė investuoti į tvarią energetiką. Investicijos buvo skirtos nusidėvėjusio, 2007 m. statyto katilo pakeitimui. Įsigytas ir sumontuotas naujas, inovatyvus, granulėmis kūrenamas, 300 kilovatų šildymo katilas.