Slapukais vadinami informacijos elementai, perkeliami iš interneto svetainės į jūsų kompiuterio standųjį diską. Tai nedideli informacijos failai, kurie leidžia interneto svetainėms išsaugoti ir vėl pasiekti informaciją apie naudotojo naršymo įpročius. Slapukus naudoja dauguma interneto svetainių, nes jie yra viena iš daugybės priemonių, kurios padeda pritaikyti interneto turinį prie naudotojų poreikių. Slapukai leidžia interneto svetainėms teikti prie naudotojų poreikių pritaikytas paslaugas (pavyzdžiui, įsimenant prisijungimo duomenis, išlaikant pirkinius pirkinių krepšelyje arba rodant tik konkretų naudotoją dominantį turinį).
Šilumos kainų augimą stabdyti padės ūkininkai?
2021 m. rugsėjo 11 d. Šiaulių krašto informacija.
Stipriai brangstant biokurui, bendrovė „Radviliškio šiluma“ bando ieškoti kelių, kaip pristabdyti šį procesą. Apie tai praneša Radviliškio rajono savivaldybė.
Dar prieš kelerius metus rajono ūkininkams buvo pasiūlyta žiemos metu gaminti biokurą, tačiau idėja nebuvo įgyvendinta. Šiandien, kai biokuras brangsta drastiškai, vėl sugrįžta prie idėjos biokuro mažesnėmis kainomis įsigyti iš ūkininkų.
Mero pavaduotojo Vytauto Krikščiūno iniciatyva praėjusią savaitę „Radviliškio šilumoje“ įvyko susitikimas su įmonės vadovu Pranu Mickaičiu, ūkininkų atstovais Sigitu Krivicku ir Renatu Lemežiu.
Buvo aptartos galimybės gaminti ir parduoti biokurą mažesnėmis nei „Baltpool“ biržos kainomis. Daug klausimų kilo diskusijos metu dėl gana sudėtingų pardavimų sąlygų, dėl galimybės dalyvauti biržoje.
Klausimas nebuvo išgvildentas iki galo, nes ūkininkams reikalingos investicijos į biokuro gamybą, bet reikia išlaikyti žemesnę jo kainą biržoje.
Anot Radviliškio rajono savivaldybės, jei bent nedidelė dalis biokuro būtų įsigyjama pigiau, atsirastų galimybė šildymo kainą mažinti.
Kitos naujienos
Beveik 5 km naujų ir rekonstruotų trasų, vamzdynai po Panemunės tiltu, vamzdžių prastūmimai po medžiais ir gatvėmis, darbai judriame A. Juozapavičiaus prospekte. Tai – vos per pusmetį įgyvendintas didžiausias šių metų „Kauno energijos“ projektas, kuriuo prie integruoto šilumos tinklo prijungta Panemunė.
Atšalus orams prasideda šiluminės energijos gamyba ne tik energetikos įmonėse, intensyviau šildomi individualūs namai, pramoninės ir komercinės patalpos – dėl to padidėja teršalų išmetimas į orą.
Skuodo rajono savivaldybės paskatinta UAB „Skuodo šiluma“ šiais metais jau vasarą nusprendė investuoti į tvarią energetiką. Investicijos buvo skirtos nusidėvėjusio, 2007 m. statyto katilo pakeitimui. Įsigytas ir sumontuotas naujas, inovatyvus, granulėmis kūrenamas, 300 kilovatų šildymo katilas.