Slapukais vadinami informacijos elementai, perkeliami iš interneto svetainės į jūsų kompiuterio standųjį diską. Tai nedideli informacijos failai, kurie leidžia interneto svetainėms išsaugoti ir vėl pasiekti informaciją apie naudotojo naršymo įpročius. Slapukus naudoja dauguma interneto svetainių, nes jie yra viena iš daugybės priemonių, kurios padeda pritaikyti interneto turinį prie naudotojų poreikių. Slapukai leidžia interneto svetainėms teikti prie naudotojų poreikių pritaikytas paslaugas (pavyzdžiui, įsimenant prisijungimo duomenis, išlaikant pirkinius pirkinių krepšelyje arba rodant tik konkretų naudotoją dominantį turinį).
Šildymo sistemos balansavimas
Šaltinis: 2022 m. gegužės 12 d., ASA.lt
Kaip nešiltinant sienų sumažinti sąskaitas už šildymą? Sutvarkius ir patobulinus daugiabučio šildymo sistemą, į kurią investicija nėra didelė, galimi iki 30 proc. sutaupymai.
Šilumos energijos kainą gyventojams sudaro energijos kaina ir sunaudojamas jos kiekis. Kad būtų aiškiau, šildymo sistemą palyginkime su automobilio eksploatavimu. Norint visada turėti po ranka automobilį ir komfortiškai važinėti, reikia nusipirkti transporto priemonę ir įsipilti kuro. Automobilis, kaip ir šildymo sistema, yra vienkartinė investicija. Kuro kaina – kintantis dydis, vartotojai įtakos tam iš esmės neturi. Bet mes galime automobilį prižiūrėti taip, kad jis naudotų kuo mažiau kuro. Taip ir su šildymo sistema. Skirtumas tas, kad automobilį nuolat prižiūrime patys: važiuojame į servisą, keičiame tepalus, padangas, balansuojame ratus ir kt. Visos tos priemonės prisideda prie taupaus kuro naudojimo.
Visą straipsnį skaitykite https://lt.lt.allconstructions.com/portal/categories/173/1/0/1/article/19465/sildymo-sistemos-balansavimas
Kitos naujienos
Žiemą peržiemojome, peržiemosime ir pavasarį – juokauja panevėžiečiai, nuo šalčio butuose ir darbovietėse besigindami pledais bei vilnonėmis kojinėmis.

Nors daugelis sovietmečio reliktų jau nugrimzdo į praeitį, deja, kai kurie elementai vis dar sutinkami Lietuvos daugiabučiuose. Vienas tokių – šildymo (tiksliau, nešildymo) tvarka.