Šildymo sezonas: būsto administratoriaus klaida, brangiai kainuojanti gyventojams

2022-09-29

Straipsnis publikuotas 2022-09-29 d. www.delfi.lt/tvarilietuva/

Lietuvos gyventojai nerimauja dėl kylančių energijos, o kartu ir šildymo kainų. Esama nemažai priemonių, kurių galime imtis kiekvienas, kad sumažintume šilumos kiekį namuose, o kartu ir sąskaitas. Tiesa, labai didelė dalis kiekvieno daugiabučio gyventojo sąskaitos priklauso ir nuo pastato administratorių.

Namo prižiūrėtojų atliekamos patikros bei valymai – kritiškai svarbūs tinkamam šildymui bei tolygiam šilumos kiekio paskirstymui. Deja, dalis administratorių gana aplaidžiai žiūrį į šią pareigą, tad gyventojams tenka ne tik labiau, nei reikia, pakratyti pinigines, bet ir susidurti su gedimais šaltuoju metų laiku.

Taupyti padeda administratoriai Pagrindinis būdas sutaupyti šildymui – renovacija. Tačiau ne visiems lietuviams ji prieinama bei reikalinga. Atnaujinus šilumos punktą ir senus įrenginius pakeitus šiuolaikiškais šildymo ir karšto vandens cirkuliaciniais siurbliais, ženkliai sumažėja ir elektros, kuri šiuo metu rekordiškai brangi, sąnaudos.

„Kauno energijos“ komercijos direktorius Tomas Janušas teigia pastebėjęs, kad susidomėjimas mažosios renovacijos paslauga šiemet padidėjo daugiau nei 4 kartus: „Atvykstame įvertinti šildymo sistemos būklę, padedame sutvarkyti mažosios renovacijos dokumentus. Gyventojams svarbu žinoti, kad modernizuoti šilumos punktą galima ir prasidėjus šildymo sezonui. Vis tik, delsti nereiktų, nes šilumos punkto pakeitimas gali užtrukti iki savaitės, nevertinant laiko, skirto gyventojų sprendimo dėl mažosios renovacijos priėmimui, projekto parengimui ir derinimui“, – patarė T. Janušas.

Visą straipsnį skaitykite – https://www.delfi.lt/tvarilietuva/tvarumo-kursas/sildymo-sezonas-busto-administratoriaus-klaida-brangiai-kainuojanti-gyventojams.d?id=91339809