Slapukais vadinami informacijos elementai, perkeliami iš interneto svetainės į jūsų kompiuterio standųjį diską. Tai nedideli informacijos failai, kurie leidžia interneto svetainėms išsaugoti ir vėl pasiekti informaciją apie naudotojo naršymo įpročius. Slapukus naudoja dauguma interneto svetainių, nes jie yra viena iš daugybės priemonių, kurios padeda pritaikyti interneto turinį prie naudotojų poreikių. Slapukai leidžia interneto svetainėms teikti prie naudotojų poreikių pritaikytas paslaugas (pavyzdžiui, įsimenant prisijungimo duomenis, išlaikant pirkinius pirkinių krepšelyje arba rodant tik konkretų naudotoją dominantį turinį).
Šiaulių miesto savivaldybė nepritaria atliekų deginimo jėgainės statybai mieste
Šiaulių miesto savivaldybės pranešimas, 2025 m. kovo 31 d.
Šiaulių miesto savivaldybė 2025 m. kovo 17 dieną gavo Aplinkos apsaugos agentūros Taršos prevencijos departamento raštą, kuriame pranešama, kad UAB „KLAS“ planuoja ūkinę veiklą Šiaulių miesto teritorijoje. Tuomet Savivaldybė numatytais terminais parengė išvadą, kad šiai veiklai mieste nepritaria. Miesto aplinkos ir ūkio skyriaus vedėja Eglė Bružienė informavo, kad savo išvadas dėl nepavojingų atliekų deginimo jėgainės veiklos numatytoje teritorijoje privalo pateikti ir kitos institucijos, galiausiai Aplinkos apsaugos agentūra priims galutinę išvadą dėl tokios įmonės veiklos.
Pastaruoju metu pastebimas gyventojų susirūpinimas, kad Šiaulių mieste, adresu Daubos g. 1F, privatus verslas planuoja įrengti atliekų deginimo jėgainę. Šiaulių miesto savivaldybė praneša, kad tai yra tik pirminė procedūra, kuomet vertinamos galimybės tokiam verslui įsikurti mieste, šiuo metu nėra pradėtos jokios projektavimo procedūros. Savo ruožtu Šiaulių miesto savivaldybė parengė išvadas Aplinkos apsaugos agentūrai įvardindama net 15 argumentų, kurie pasisako prieš šios veiklos vykdymą numatytoje teritorijoje.
„Įvertinus visus išdėstytus argumentus, Savivaldybė mano, kad atrankos informacijoje pateikta nepavojingų atliekų deginimo jėgainės ūkinė veikla šioje teritorijoje yra negalima“, – teigiama Savivaldybės atsakyme.
Miesto aplinkos ir ūkio skyriaus vedėja Eglė Bružienė informavo, kad tarp 15 argumentų, kurie pasisako prieš tokios jėginės veiklą numatytoje teritorijoje įvardijamos įvairiausios priežastys:
- jėgainė veiktų visai šalia Respublikinio priklausomybės ligų centro ir gyvenamųjų namų Daubos ir Sprudeikos gatvėse, tai darytų neigiamą įtaką gyventojams ir pacientams;
- teritorija yra arti Europos ekologinio tinklo „Natura 2000“ teritorijos, tad dėl jėgainės veiklos, deginant atliekas, susidarytų specifiniai (toksiški) teršalai, kurie gali turėti neigiamą poveikį ne tik visuomenės sveikatai, bet ir augalams, gyvūnams.
- pagal atrankos informacijoje pateiktus duomenis matyti, kad aplinkos oro teršalų sklaida apima ne tik jėgainės teritoriją, šalia esančias visuomeninės paskirties, gyvenamųjų namų teritorijas, bet ir kitas Šiaulių miesto teritorijas, todėl jėgainės veikla gali pabloginti viso miesto aplinkos oro kokybę;
- ir daugelis kitų.
Šiaulių meras: atliekų deginimo jėgainei Šiauliuose – ne vieta
Taip pat Šiaulių miesto savivaldybė atsižvelgė į AB „Šiaulių energija“ pastabas, bendrovė nuogąstauja, kad nauja atliekų deginimo jėgainė išaugintų šilumos kainas šiauliečiams. Gyventojams šilumos kaina augtų, nes UAB „KLAS“ įrenginys, veikiantis nuolat, sumažintų „Šiaulių energijos“ biokuro katilinių naudojimą. Dėl to Bendrovė negautų pakankamai pajamų darbuotojų atlyginimams, įrenginių priežiūrai ir nusidėvėjimui padengti, todėl šilumos kaina šaltuoju laikotarpiu didėtų. Be to, šiltuoju laikotarpiu, kai „KLAS“ įrenginio galios nepakaktų, Bendrovė turėtų naudoti brangesnį iškastinį kurą (dujas), kas dar labiau didintų šilumos kainą.
„Daug metų kovojau, kad AB „Šiaulių energija“ būtų vienintelis šilumos ūkio tiekėjas mūsų mieste, nes tik tokiu būdu mes galime išlaikyti mažiausias šilumos kainas Lietuvoje. Prioritetų keisti neplanuoju, darysime viską, kad situacija nesikeistų“, – komentavo Šiaulių meras Artūras Visockas.
Susipažinti su visais Savivaldybės argumentais galite čia.
Kitos naujienos
Valstybinė darbo inspekcija baigė tragedijos, įvykusios pernai rudenį Petrašiūnų elektrinėje, aplinkybių tyrimą, sugulusį į Nelaimingo atsitikimo darbe aktą.
2024 m. spalio mėn. ACER paskelbė savo vertinimą dėl galios pirkimo sutarčių šablonų sukūrimo poreikio ES energijos rinkose, kuriame padarė išvadą, kad esami šablonai, sukurti pramonės asociacijų ir nacionalinių institucijų, iš esmės yra pakankami dabartiniams rinkos poreikiams.