Seimas pritarė po pateikimo Šilumos ūkio įstatymo pataisoms

2019-01-14

Šių metų sausio 12 dieną Seimo posėdyje buvo pritarta po pateikimo Šilumos ūkio įstatymo (Nr. IX-1565) 2 ir 3 straipsnių pakeitimo įstatymo projektui (XIIIP-3021).  Pataisomis siekiama nustatyti, kad CŠT sistemoje veikiantys šilumos gamybos įrenginiai (tiek priklausantys CŠT įmonėms, tiek NŠG įmonėms), konkuruodami metiniame šiluminės galios aukcione suformuotų šilumos gamintojų komplektą, kuris garantuotų mažiausias sąnaudas. Tokiems šilumos gamintojams būtų kompensuojamos investicijos su protinga grąžos norma, kaip ir šilumos tiekėjui. Kiekvieną mėnesį jau visi šilumos gamintojai papildomai konkuruotų dėl šilumos gamybos apimčių mažiausiomis kaiomis.

Siūlomomis pataisomis būtų suvienodintos visų šilumos gamintojų galimybės ir konkuravimo sąlygos, o vartotojai patikimai ir pigiausiu būdu būtų aprūpinami šiluma ir karštu vandeniu.

Pataisoms po teikimo pritarė visi 54 dalyvavę Seimo nariai. Bendru sutarimu paskirtas šio projekto svarstymas Seimo posėdyje VI (pavasario) sesijoje. Pagrindinis – Ekonomikos komitetas.