Respublikinė konferencija „Energinio efektyvumo didinimo projektų įgyvendinimas Ignalinoje“

Data

24 lapkričio, 2017

Organizatorius

Ignalinos rajono savivaldybė, BETA

Vieta

Laisvės a. 70, Ignalina, Lietuva

sale.jpgŠiandien Ignalina jau baigia „Ignalinos enervizijos“ programos įgyvendinimą – 2018 m. mieste bus atnaujinti visi daugiabučiai namai, o taip pat ir viešieji pastatai. Artimiausiuose planuose – vieno pirmųjų Rytų Europoje šilumos tiekimo žemomis temperatūromis projekto įgyvendinimas. Renginio metu buvo apžvelgti pasiekti rezultatai, pasidalyta sukaupta patirtimi.

Skaičiuojama, jog pastaraisiais metais, atnaujinus didžiąją dalį Ignalinos pastatų, energijos suvartojimas mieste sumažėjo daugiau kaip 50 proc. Jeigu prieš renovaciją (2010 m.) faktinis energijos suvartojimas sudarė – 139 kwh/kv.m, tai po renovacijos jis siekia 69 kwh/kv.m. Tačiau, kaip rodo naujausia Europos šalių patirtis, pastatų atnaujinimas sudaro tik dalį suvartojamos energijos mažinimo potencialo. Kita dalis – energijos gamybos ir tiekimo sričių optimizavimas.

Danijoje jau yra įgyvendinti keli demonstraciniai šilumos tiekimo žemomis temperatūromis projektai, kurių rezultatai parodė  iki 80 proc. suvartotos energijos sutaupymus.  Tokiu pačių rezultatų tikimasi ir Ignalinos miesto CŠT sistemoje. 

Planuojama, jog bendradarbiaujant su Vokietijos ekspertais, šilumos tiekimo žemomis temperatūromis projektas Ignalinoje bus pradėtas vystyti artimiausiu metu. Pirmajame etape planuojama parengti galimybių studiją, o antrajame etape – įvertinus galimybes, pradėti įgyvendinimo darbus.

 Ignalin_meras.jpg  Rope_pran.jpg

 Ignalinos rajono savivaldybės meras Henrikas
Šiaudinis
apžvelgė keliolikos metų savivaldybės
darbą siekiant didinti energinį efektyvumą.

 Prisiminimais dalinosi Europos parlamento narys,
buvęs ilgametis Ignalinos rajono savivaldybės
meras Bronis Ropė

Renginio programa  Renginio programa (1.34 MB)

PRANEŠIMAI:

 Viešųjų pastatų ir daugiabučių gyvenamųjų namų energinio efektyvumo didinimo projektai  Viešųjų pastatų ir daugiabučių gyvenamųjų namų energinio efektyvumo didinimo projektai (10.62 MB)
Henrikas Šiaudinis, Ignalinos rajono meras

“Ignalinos enervizijos” programa Europos Sąjungos šalių kontekste  “Ignalinos enervizijos” programa Europos Sąjungos šalių kontekste (357.42 KB)
Bronius Ropė, Europos Parlamento narys

Daugiau informacijos rasite ČIA