Konferencija „ESCO MODELIS – RENOVACIJOS FINANSAVIMAS SUTAUPYTOS ENERGIJOS SĄSKAITA“

Data

03 spalio, 2013

Organizatorius

UAB „Ekspozona“

Vieta

Verslo uosto konferencijų centre (Lvovo g. 25, III aukštas), Lietuva

ESCO modelio esmė – namus suremontuotų vyriausybinės (savivaldybių) organizacijos ar kiti investuotojai ir per maždaug 15 metų susigrąžintų investuotus pinigus, rinkdama privalomas daugiabučių gyventojų įmokas už šildymą. Apie šį modelį vis dar diskutuojama ir ši konferencija skirta situacijos apibendrinimui bei išsiaiškinimui, kokiu būdu būtų apskaitomos gyventojų įmokos, kaip tai įforminti buhalteriškai, kaip įteisinti lėšų, investuotų į renovaciją grąžą.

Tokio modelio šalininkas, Lietuvos banko ekonomikos departamento direktorius Raimondas Kuodis, savo interneto puslapyje dėsto, kad gyventojai turėtų būti suinteresuoti tokiu „tarsi nemokamu" atnaujinimu, nes padidėtų jų būsto vertė, jis taptų estetiškesnis.

Įgyvendinant ESCO projektą, mokėjimai už projekto įgyvendinimą yra tiesiogiai susiejami su gaunamais realiais sutaupymais, kurie apskaičiuojami kaip skirtumas tarp esamų išlaidų ir išlaidų po projekto įgyvendinimo. Investuotojas už savo lėšas padidina kliento energijos gamybos ar vartojimo efektyvumą, o investuotus pinigus susigrąžina per sutaupytas lėšas už energijos išteklius. 

KONFERENCIJOS PRANEŠIMAI