Slapukais vadinami informacijos elementai, perkeliami iš interneto svetainės į jūsų kompiuterio standųjį diską. Tai nedideli informacijos failai, kurie leidžia interneto svetainėms išsaugoti ir vėl pasiekti informaciją apie naudotojo naršymo įpročius. Slapukus naudoja dauguma interneto svetainių, nes jie yra viena iš daugybės priemonių, kurios padeda pritaikyti interneto turinį prie naudotojų poreikių. Slapukai leidžia interneto svetainėms teikti prie naudotojų poreikių pritaikytas paslaugas (pavyzdžiui, įsimenant prisijungimo duomenis, išlaikant pirkinius pirkinių krepšelyje arba rodant tik konkretų naudotoją dominantį turinį).
Konferencija „ESCO MODELIS – RENOVACIJOS FINANSAVIMAS SUTAUPYTOS ENERGIJOS SĄSKAITA“
Data
03 spalio, 2013Organizatorius
UAB „Ekspozona“Vieta
Verslo uosto konferencijų centre (Lvovo g. 25, III aukštas), LietuvaESCO modelio esmė – namus suremontuotų vyriausybinės (savivaldybių) organizacijos ar kiti investuotojai ir per maždaug 15 metų susigrąžintų investuotus pinigus, rinkdama privalomas daugiabučių gyventojų įmokas už šildymą. Apie šį modelį vis dar diskutuojama ir ši konferencija skirta situacijos apibendrinimui bei išsiaiškinimui, kokiu būdu būtų apskaitomos gyventojų įmokos, kaip tai įforminti buhalteriškai, kaip įteisinti lėšų, investuotų į renovaciją grąžą.
Tokio modelio šalininkas, Lietuvos banko ekonomikos departamento direktorius Raimondas Kuodis, savo interneto puslapyje dėsto, kad gyventojai turėtų būti suinteresuoti tokiu „tarsi nemokamu" atnaujinimu, nes padidėtų jų būsto vertė, jis taptų estetiškesnis.
Įgyvendinant ESCO projektą, mokėjimai už projekto įgyvendinimą yra tiesiogiai susiejami su gaunamais realiais sutaupymais, kurie apskaičiuojami kaip skirtumas tarp esamų išlaidų ir išlaidų po projekto įgyvendinimo. Investuotojas už savo lėšas padidina kliento energijos gamybos ar vartojimo efektyvumą, o investuotus pinigus susigrąžina per sutaupytas lėšas už energijos išteklius.
KONFERENCIJOS PRANEŠIMAI
- LIETUVOS ENERGETIKOS STRATEGIJA: OPTIMALIOS RENOVACIJOS MODELIS (ORM) (2.54 MB)
Dr. Raimondas Kuodis, Lietuvos banko valdybos pirmininko pavaduotojas - Europos rekonstrukcijos ir plėtros bankas (ERPB) remia ESCO rinkos plėtrą (866.94 KB)
Ieva Graužinytė, Europos rekonstrukcijos ir plėtros bankas - ESCO – Energetikos ministerijos lūkesčiai ir pasiūlymai (480.89 KB)
Gediminas Onaitis, LR energetikos ministerija - TRANSPARENSE – Increasing Transparency of Energy Service Markets Energetinių paslaugų rinkų skaidrumo didinimas (983.18 KB)
Romualdas Škėma, Lietuvos energetikos institutas - DAUGIABUČIŲ ATNAUJINIMAS. AR PLANAI VIRS DARBAIS? (327.00 KB)
Prof.habil. dr.V.Stankevičius, dr.J.Karbauskaitė, dr.A.Burlingis, Kauno technologijos universitetas, Architektūros ir statybos institutas - Saving Baltic buildings through EPC+ Ecosystem Renesco’s Success in Latvia as an example (8.33 MB)
Nicholas Stancioff, Latvijos "Housing and Energy Conservation Bureau" vadovas
Kiti renginiai

Chanija, Graikija
ES Sherlock projekto konferencija PASTATŲ ENERGETIKA IR TVARUMAS
Visi besidomintys pastatų renovacija – ekspertai, mokslininkai, tyrėjai, praktikai, studentai kviečiami teikti tiriamuosius straipsnius – darbus, nagrinėjančius tiek projektavimo, statybos tiek finansavimo klausimus, susijusius su energijos vartojimo efektyvumo didinimu pastatuose ir dalyvauti Pastatų energetikos ir tvarumo konferencijoje šią vasarą, liepos 2-3 d. Kretoje (Chanija).
Nuotoliniu būdu
Projekto streamSAVEplus trečiasis nuotolinis susitikimas – „Local energy savings in national monitoring: can standardised methods help?“
2025 m. balandžio 9 d., nuo 12:00 iki 13:15 val. vyks trečiasis projekto streamSAVEplus trečiasis nuotolinis susitikimas – „Local energy savings in national monitoring: can standardised methods help?“

Vilnius, viešbutis Art City Inn
ES projekto SupportDHC seminaras „Centralizuoto šilumos tiekimo aktualijos ir tolimesnio vystymosi perspektyvos”
Vasario 26 d. Vilniuje, viešbutyje Art City Inn įvyko ES LIFE programos projekto SupportDHC seminaras „Centralizuoto šilumos tiekimo aktualijos ir tolimesnio vystymosi perspektyvos”.
Beveik 70 dalyvių – valdžios įstaigų, šilumos tiekimo įmonių ir kitų organizacijų atstovai – susirinko apžvelgti esamą ir prognozuojamą šilumos ūkio būklę, aptarti aktualiausius sektoriaus klausimus, siūlomas ateities gaires.