Valstybinės kainų ir energetikos kontrolės komisijos 2008 m. veiklos ataskaita

Data

15 gegužės, 2009

Organizatorius

Valstybinė kainų ir energetikos kontrolės komisija

Vieta

Lietuva

Pasak Komisijos pirmininko V. Poderio praėjusieji metai energetikos sektoriui buvo ypatingai permainingi: kuro kainos pasiekė rekordines aukštumas ir metų gale pradėjo mažėti. Esant nestabiliai ekonominei situacijai, Komisija susidūrė su iššūkiu prognozuoti energetikos išteklių kainas ateinantiems metams, kartu įvertinti reguliuojamų įmonių finansinę padėtį bei paaiškinti gyventojams kainų didėjimo priežastis.


Pradėdamas metų darbų apžvalgą, Komisijos pirmininkas priminė reguliuotojo kaip institucijos prigimtinę paskirtį, t.y. kokiems tikslams privalu tarnauti. Vartotojų bei reguliuojamų įmonių interesų derinimas taip, kad pirmieji už paslaugas mokėtų tik pagrįstas sąnaudas, o įmonėms užtektų lėšų užtikrinti paslaugų teikimą bei jų kokybę – svarbiausias uždavinys Komisijai kaip monopolinių paslaugų kainų reguliuotojui bei rinkos prižiūrėtojui.

Komisijos pirmininkas pabrėžė, kad būtina stiprinti visuomenės pasitikėjimą reguliuotoju, o tai įmanoma tik būnant kuo atviresniu, suprantamesniu savo sprendimais. Todėl įstatymų pataisos dėl dažnesnio kainų perskaičiavimo leis Komisijai lanksčiai reaguoti į rinkos diktuojamas sąlygas, o suvienodinus energetikos sektoriaus kainodaros principus vartotojams taps aiškiau už ką bei kiek reikia mokėti.

Energetikos, vandens tiekimo, transporto sektorių apžvalgą rasite Komisijos 2008 veiklos ataskaitoje Energetikos, vandens tiekimo, transporto sektorių apžvalgą rasite Komisijos 2008 veiklos ataskaitoje (3.75 MB)

   

        Renginio metu pasisakiusiųjų pranešimai:

2008 metų veiklos rezultatų bei ateinančių metų planų aptarimas 2008 metų veiklos rezultatų bei ateinančių metų planų aptarimas (4.52 MB)
/Virgilijus Poderys, Valstybinės kainų ir energetikos kontrolės komisijos pirmininkas /

Vandentvarkos ūkio strategijos apžvalga Vandentvarkos ūkio strategijos apžvalga (3.32 MB)
/Rimgaudas Špokas, Aplinkos ministerijos Komunalinio ūkio departamento direktorius/

Ekonomikos iššūkiai ir energetinė perspektyva Ekonomikos iššūkiai ir energetinė perspektyva (1.17 MB)
/Nerijus Udrėnas, SEB banko analitikas/

Trečiojo energetikos paketo aktualijos Trečiojo energetikos paketo aktualijos (4.27 MB)
/Eugenijus Maldeikis, Europos Parlamentos narys/

 

Kiti renginiai