Konferencija „Naujas žvilgsnis į pasaulio žemėlapį: Lietuvos energetinis saugumas“.

Data

16 gegužės, 2006

Vieta

Vilnius, Lietuva, Lietuva

Š. m. gegužės 16 d. viešbutyje Reval Hotel Lietuva vyko konferencija quot;Naujas žvilgsnis į pasaulio žemėlapį: Lietuvos energetinis saugumas"
Renginio metu buvo diskuotuota šiais klausimais: iš kur Lietuva importuos energijos išteklius iki 2020 metų? Kokiems energijos ištekliams turėtų būti teikiama pirmenybė? Kaip turėtų atrodyti optimali Lietuvos energetikos sturktūra? Kokie prognozuojami ES santykiai su šalimis potencialiomis energijos išteklių eksportuotojomis? Ar ES ir NATO turės užtektinai instrumentų šiems santykiams išplėtoti? Kur drieksis energijos transportavimo maršrutai ir kaip Lietuva gali užtikrinti tiekimo saugumą? Ar mūsų u-sienio politika ir energetikos politika veikia išvien?
Renginį organizavo LR užsienio reikalų ministerija. Konferencijoje dalyvavo Lietuvos ambasadorių korpusas, Prezidentūros, Vyriausybės kanceliarijos pareigūnai, LR Seimo nariai, užsienio ir ūkio ministerijų pareigūnai, nevyriausybinių organizacijų, mokslinių tyrimų institutų, verslo atstovai, ekspertai, žurnalistai.

Pranešimų medžiaga:
1. Padėtis pasaulinėje energijos rinkoje. Žvilgsnis iš Europos (642.5 KB) (Jean-Arnold VINOIS, Europos Komisijos energetikos ir transporto generalinio direktorato energetikos politikos ir tiekimo saugumo padalinio vadovas)
2. Padėtis pasaulinėje energijos rinkoje. Žvilgsnis iš JAV (28.5 KB) (Edward C. CHOW, JAV analitikas)
3. Lietuvos interesai ir politikos uždaviniai globalioje energetikos aplinkoje (2.08 MB) (Amb. Česlovas STANKEVIČIUS, LR užsienio reikalų ministerija)
4. Nacionalinės energetikos strategijos gairės (2.44 MB) (Anicetas IGNOTAS, LR ūkio ministerijos sekretorius)

Kiti renginiai