Slapukais vadinami informacijos elementai, perkeliami iš interneto svetainės į jūsų kompiuterio standųjį diską. Tai nedideli informacijos failai, kurie leidžia interneto svetainėms išsaugoti ir vėl pasiekti informaciją apie naudotojo naršymo įpročius. Slapukus naudoja dauguma interneto svetainių, nes jie yra viena iš daugybės priemonių, kurios padeda pritaikyti interneto turinį prie naudotojų poreikių. Slapukai leidžia interneto svetainėms teikti prie naudotojų poreikių pritaikytas paslaugas (pavyzdžiui, įsimenant prisijungimo duomenis, išlaikant pirkinius pirkinių krepšelyje arba rodant tik konkretų naudotoją dominantį turinį).
RAGINAME ATLIKTI LEGIONELLA BAKTERIJŲ DAUGIJIMOSI PREVENCIJĄ

2020 m. vasario 25 d. AB Vilniaus šilumos tinklų pranešimas
Vilniaus miesto savivaldybės bendrovė Vilniaus šilumos tinklai (VŠT), atsižvelgdama į teigiamą lauko oro temperatūrą šį šildymo sezoną, priėmė sprendimą vasario 25 d. integruotame tinkle padidinti termofikacinio vandens temperatūrą iki 75°C. Taip siekiama sudaryti galimybę karšto vandens vartotojams atlikti termines dezinfekcijas ir užkirsti kelią Legionella bakterijų dauginimuisi. Apie termofikacinio vandens temperatūros pakėlimą VŠT informavo pastatų administratorius ir šildymo sistemų prižiūrėtojus seniūnijose, kuriose bus atliekamas temperatūros padidinimas, t. y. Antakalnio, Žirmūnų, Fabijoniškių, Pašilaičių, Pilaitės, Justiniškių, Viršuliškių, Šeškinės, Karoliniškių, Žvėryno, Šnipiškių, Senamiesčio, Naujamiesčio, Lazdynų, Vilkpėdės, Naujininkų, Rasų ir Verkių mikrorajonuose.
„Termine dezinfekcija būtina pasirūpinti ne tik šildymo sezono pradžioje, bet jo metu, o ypač šią žiemą, kai oro lauko temperatūra yra neįprastai aukšta. Tokiomis sąlygomis gali kilti pavojaus gyventojų sveikatai dėl legioneliozės protrūkio“, – sako Vilniaus miesto savivaldybės vicemeras Valdas Benkunskas.
Pasak jo, termine dezinfekcija turi pasirūpinti sveikatos priežiūros, ugdymo įstaigos ir daugiabučių namų savininkai bei administratoriai. Suderintu laiku VŠT specialiai padidins termofikacinio vandens temperatūrą iki 75°C, nes tokioms dezinfekcijoms atlikti neužtenka šiuo metu tiekiamo termofikacinio vandens temperatūros.
VŠT primena, kad norint išvengti legioneliozės, karšto vandens sistemos turi būti eksploatuojamos kokybiškai. Pastatuose turi būti nuolat palaikoma ne žemesnė kaip 50-55°C temperatūra visuose vartotojų karšto vandens čiaupuose. Pastatuose vandens sistemų prižiūrėtojai bent 2 kartus per metus privalo valyti ir dezinfekuoti vandens šildytuvus, vandens filtrus.
Daugiabučių gyventojai, norintys išvengti legioneliozės, gali kreiptis į pastatų administratorius ir išsiaiškinti, ar karšto vandens normos atitinka higienos reikalavimus. Šildymo sistemų prižiūrėtojai turi iš anksto informuoti apie planuojamas termines dezinfekcijas karšto vandens vartotojus įstaigose ir gyvenamuosiuose pastatuose.
Prevencinė dezinfekcija efektyvi tik tuomet, kai vartotojai laikosi atitinkamų instrukcijų. Jos metu rekomenduojama nuimti dušų, čiaupų galvutes, mechaniškai nuvalyti nuosėdas, pamerkti į specialią dušo galvutėms dezinfekuoti skirtą priemonę. Svarbu stebėti santechnikos įrangos (čiaupų, maišytuvų, žarnelių) būklę. Jeigu atsiranda gedimo, nesandarumo ar kitų požymių, būtina skubiai užsukti įvadinį čiaupą. Terminės dezinfekcijos metu reikia būti atsargiems, kad netyčia nenusiplikytume karštu vandeniu.
Kitos naujienos

Aplinkos ministerija ir Valstybinė teritorijų planavimo ir statybos inspekcija pristato Statybos leidimų ir statybos valstybinės priežiūros informacinėje sistemoje „Infostatyba“ įdiegtus pakeitimus, kurie sudarys galimybę klientams patogiau ir paprasčiau naudotis sistemos paslaugomis.
Kėdainiuose gyvenanti pensininkė Vanda L. šildymui netaupo – į svečius dažnai užsuka anūkės po pamokų, o ir pačiai namuose smagiau, kai nereikia stirti ir daug prisirengti. Dviejų kambarių bute gyvenanti moteris juokauja, kad, sulaukus garbaus amžiaus,
šiluma kaulų tikrai nelaužo.
Ketvirtadienį vykstančioje tarptautinėje konferencijoje, skirtoje saulės energetikos sektoriaus aktualijoms aptarti, aplinkos ministras Simonas Gentvilas pasidžiaugė 2022 m. Europos Sajungoje įdiegta rekordine 41,4 GW saulės energijos galia ir pažymėjo, kad Lietuva taip pat neatsilieka – šiuo metu mūsų šalyje diegiami 2,5 GW atsinaujinančios energijos gamybos pajėgumai.

Nuo 2023 m. vasario 1 d. nustatyta AB „Panevėžio energija“ vienanarė centralizuotai tiekiamos šilumos kaina už suvartotą šilumos kiekį – 8,85 ct/kWh (be PVM). Įvertinus nustatytą šilumos kainą ir geriamojo vandens ir nuotekų tvarkymo paslaugų kainas, karštas vanduo Panevėžio miesto gyventojams kainuos 6,78 euro už kubinį metrą (be PVM). Gyventojams teikiamai šilumai ir karštam vandeniui 9 % pridėtinės vertės mokesčio (PVM) tarifas yra kompensuojamas valstybės biudžeto lėšomis.